Smart Battery Case je podľa nás najškaredšie príslušenstvo, aké kedy Apple vyrábalo. Môže si o tom samozrejme každý urobiť svoj vlastný názor alebo mienku.

Na strane druhej je ale mimoriadne praktické a ak by sme potrebovali viac energie asi by sme vedeli prekúsnuť aj tú vizuálnu stránku. Pozrite sa, čo vie na tomto príslušenstve nové tlačidlo fotoaparátu.

Apple upresnilo to ako funguje “foto” tlačidlo na Smart Battery Case.

Len prednedávnom sme vás informovali o tom, že Apple predstavilo nové Smart Battery Case. Vtedy sme ešte netušili, že sa v nich skrýva “malé” prekvapenie. Na boku sa nachádza tlačidlo pre fotenie, ktoré tu nikdy pred tým nebolo. Veľmi praktická vec alebo skôr detail, ktorý v prípade Applu oceňujeme.

Tak či onak, určite vás zaujíma aj to ako vlastne toto tlačidlo funguje. Napriek tomu, že je na trhu len chvíľu, niektorým používateľom nefungovalo správne. Nemohol za to ale našťastie hardvér. Všetko je v tomto smere v poriadku. Mohol za to softvér, konkrétne nesprávna aktualizácia na zariadení.

Apple tak trochu nepovedalo nahlas, že na to aby všetko fungovalo správne musí mať zákazník v telefóne aspoň iOS 13.2. Pravdepodobne ju má väčšina tých, ktorí si zakúpili nabíjací kryt ale jeden nikdy nevie. Táto informácia vyplýva z tajných dokumentov, ktoré sú určené pre servisných technikov. Dostal sa k ním ale server MacRumors a my vám tak môžeme priniesť cenné informácie.

Apple tiež upresňuje to ako presne tlačidlo funguje. Pokiaľ otvoríte klaiscky aplikáciu fotoaparát, po jeho stlačení vytvoríte fotografiu. To je asi úplne logické. Pokiaľ ho ale podržíte dlhšie, aplikácia fotoaparát sa vám automaticky vypne.

To považujeme za praktické riešenie. Dôležité je tu poznamenať, že ak budete tlačidlo dlho držať (ak nemáte zapnutý fotoaparát) nič sa nebude diať. Dôvod je taký, že spoločnosť chcela zamedziť neúmyselnému spúšťaniu fotoaparátu pri obyčajnom stlačení. Páči sa vám Smart Battery Case alebo by ste šli radšej do konkurencie s krajším dizajnom?

Smart Battery Case
Apple upresnilo to ako funguje “foto” tlačidlo na Smart Battery Case – svetapple.sk (iMore)
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here