Spoločnosť Apple sa včera vytasila s celým listom noviniek, ktorými disponujú nové prémiové modely iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Gigant z Cupertina sa však nikdy nezvykne deliť o informácie týkajúce sa pamäte RAM.

Známy leaker vystupujúci pod pseudonymom Aaronp613 na Twitteri (po novom X) sa však ku týmto informáciám dostal. Podľa jeho zistení sa v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max nachádza 8 GB RAM, čo je o 2 GB viac ako v prípade minuloročných modelov. Vďaka tejto zmene a novému čipu A17 Pro sú nové iPhony rýchlejšie a lepšie zvládajú multitasking.

V novej verzii Xcode 15 Release Candidate, ktorá bola uvoľnená dnes, sa totiž nachádzajú súbory, ktoré potvrdzujú toto navýšenie. Súbory Xcode už v minulosti presne určili množstvo RAM pamäte pre iPhone 14 a niektoré staršie generácie iPhonov.

Nie je známe, aký typ RAM pamäte používajú iPhone 15, no to by sa malo zistiť už čoskoro po rozobratí zariadení.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Apple

Takto vyzerajú hodnoty RAM pre modelový rad iPhone 15:

  • iPhone 15 – 6GB
  • iPhone 15 Plus – 6GB
  • iPhone 15 Pro – 8GB
  • iPhone 15 Pro Max – 8GB

Okrem navýšenia pamäte RAM sa prémiové verzie iPhonu 15 dočkali aj vylepšenia kamerového systému, titánového tela a programovateľného tlačidla Action Button.

Modely z nového radu iPhone 15 si môžete predobjednať už od piatka 15. septembra. Zariadenia budú dostupné o týždeň neskôr, konkrétne v piatok 22. septembra.

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových smartfónov z dielne Apple, určite si nenechajte ujsť naše články, v ktorých sme zhrnuli všetky zásadné novinky modelového radu iPhone 15.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 / 15 Pro na prvých a videách. Aké sú prvé dojmy z nových iPhonov?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -