Aplikácia Mapy je pre mnohých používateľov mimoriadne dôležitá. Jej inštrukciami a tipmi sa riadia ľudia po celom svete. V Cupertine to veľmi dobre vedia a presne preto ju teraz jemne aktualizovali. Nejedná sa o nič veľké, skôr o prispôsobenie sa súčasnej situácii.

Apple urobilo menšiu aktualizáciu vo svojich mapách.

Ťažké časy počas pandémie koronavírusu, si pýtajú aj rýchle riešenia a pomoc. Apple bojuje spolu so svetom na viacerých frontoch. Okrem dodávania ochranných masiek a štítov do nemocníc, robí aj vylepšenia v aplikáciach, ktoré chcú byť pre používateľov čo “najnápomocnejšie”. Najnovšie sa tu objavili drobé zmeny, ktoré lepšie propagujú napríklad donášku jedla, lekárske služby, lekárne a podobne… Firma tiež zapracovala na poradí jednotlivých kategórii v tejto appke.

- Reklama -

Na prvom mieste sa po novom nachádzajú obchody s potravinami, ktoré ľudia evidentne vyhľadávajú najčastejšie. Hneď pod týmto políčkom, pribudla ďalšia a úplne nová kategória. Jedná sa o donášku potravín, ktorá je veľmi populárna napríklad pre ľudí v povinnej karanténe. Všetky menej užitočné veci boli presunuté automaticky nižšie.

Jedná sa síce o drobné, ale zato veľmi užotočné zmeny, ktoré ľudia v tejto kríze ocenia. Žiaľ, na Slovensku si ich veľmi neužijemeviac to ocenia v iných, väčších krajinách. Na prvom mieste je samozrejme USA. Nevadí, trebárs sa niekedy dočkáme plnej podpory, tak ako napríklad pri Google Mapách…

Apple urobilo menšiu aktualizáciu vo svojich mapách.
Apple urobilo menšiu aktualizáciu vo svojich mapách.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.