Keď sa začalo hovoriť o tom, že by spoločnosť Apple prešla na vlastné procesory postavené na platforme ARM, len málo ľudí verilo, že v tom bude úspešná. Po tom, čo nám však firma predstavila čip M1 a neskôr M1 Pro a M1 Max, väčšina používateľov zmenila názor.

Prechod na platformu Apple Sillicon bol po prvýkrát avizovaný na WWDC 2020, kedy Tim Cook oficiálne oznámil, že celý proces bude dokončený do dvoch rokov. Ešte v októbri 2020 nám Apple predstavilo MacBook Pro 13″, MacBook Air a Mac mini s čipom M1 a o pár mesiacov neskôr ku nim pridala aj iMac 24″ či dokonca iPad Pro.

- Reklama -

Dnes už poznáme aj MacBook Pro 14″ a 16″, do ktorých firma montuje výkonnejšie verzie procesora označené ako M1 Pro a M1 Max, pričom však v portfóliu značky stále chýba vynovený iMac 27″ alebo Mac Pro – tieto produkty sa ešte stále spoliehajú na Intel.

Repasovaný MacBook v TOP stave môžete mať vďaka ITya už od 420,00 € vrátane záruky!

Do pol roka budeme poznať niekoľko nových počítačov 

To by sa malo podľa tvrdení Apple ale aj leakera Marka Gurmana z agentúry Bloomberg zmeniť najneskôr do konferencie WWDC 2022, ktorá sa bude konať v júni 2022. Do tejto doby by mal byť prechod na platformu ARM kompletný.

Inými slovami, v priebehu najbližších šiestich až siedmych mesiacov uvidíme hneď niekoľko nových počítačov, ktoré budú šokovať svet svojimi vlastnosťami, dizajnom ale aj výkonom.

A aby toho nebolo málo, podľa Marka Gurmana sa môžeme tešiť aj na nový dostupnejší displej, ktorý bude v ponuke po boku Pro Display XDR. Malo by ísť o duchovného nástupcu Apple Thunderbolt Displeja, ktorý sa už zhruba 5 rokov nevyrába.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.