Od ukončenia výroby monitoru Thunderbolt Display prešlo už neuveriteľných 5 rokov a od tej doby sme sa v podstate nedočkali žiadneho ekvivalentu, ktorý by toto zariadenie nahradil. Samozrejme, spoločnosť Apple vydala v roku 2019 monitor Pro Display XDR, no ten je určený pre profesionálov, čomu odpovedá aj jeho cenovka takmer 5,000 $.

Prečítajte si tiež  Rodina počítačov Mac sa rozrastie. Apple chystá 27" iMac s Mini-LED obrazovkou

Doterajšie predpoklady však naznačujú, že Apple by už čoskoro mohlo potešiť aj štandardných spotrebiteľov. Gigant z Cupertina podľa analytikov pracuje na dvojici externých displejov, ktoré dostanú oveľa prívetivejšiu cenovku a hromadu nových funkcií, ktoré sme v prípade Thunderbol monitora nemali možnosť vidieť.

24″ iMac ako vzor pre vývoj externých monitorov? 

Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg začala jablková spoločnosť s vývojom 24″ a 27″ externého monitora už začiatkom tohoto roka. Monitory budú určené skôr na spotrebiteľské ako na profesionálne účely, takže pochopiteľne dostanú nižší jas a kontrastný pomer.

Apple monitor

O produkciu monitorov sa podľa všetkého postará LG, pričom displeje dostanú rovnaké špecifikácie ako aktuálny 24″ iMac a pripravovaný 27″ iMac, ktorý firma prinesie pravdepodobne v roku 2022. Monitory tak dostanú 4,5K Retina displej s rozlíšením 4480×2520 a jasom 500 nitov. Podporovaná by mala byť až miliarda farieb a taktiež gamut DCI-P3.

Nebude chýbať ani technológia True Tone, ktorá automaticky upravuje vyváženie bielej farby displeja tak, aby zodpovedalo teplote farieb okolitého svetla, čo umožňuje prirodzenejší zážitok zo sledovania. Väčší 27″ Apple monitor by mal byť naviac vybavený technológiou Promotion s 120Hz obnovovacou frekvenciou, rovnako ako nová generácia MacBookov Pro.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.