Nakoľko sa headset Apple Vision Pro začal ponúkať v rámci predobjednávok len pred pár hodinami, spoločnosť Apple sa rozhodla zverejniť aj niekoľko detailov ohľadom toho, koľko táto náhlavná súprava vlastne váži.

Podľa oficiálnych údajov sa celková váha pohybuje v rozmedzí od 600 do 650 gramov, čo nie je vôbec málo. Netreba totiž zabúdať, že súčasťou tejto váhy nie je batéria, ktorú budete mať vo vrecku a ktorá váži sama o sebe až 353 gramov.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Pre lepšie porovnanie s konkurenciou prinášame krátky zoznam konkurenčných náhlavných súprav spolu s ich váhami. Ako môžete vidieť sami, Apple Vision Pro sa nachádza v tom menej pozitívnom spektre:

  • Meta Quest Pro – 722 gramov
  • Apple Vision Pro – 600 až 650 gramov
  • PlayStation VR2 – 560 gramov
  • Meta Quest 3 – 515 gramov
  • Meta Quest 2 – 503 gramov

Pokiaľ sa teraz pýtate, prečo váha Apple Vision Pro nie je jednotná, odpoveď je jednoduchá. K zariadeniu je totiž aj množstvo príslušenstva či dokonca špeciálne šošovky pre osoby so zrakovými problémami.

Základ teda váži 600 gramov, no ak ho vybavíte dodatočným príslušenstvom, toto číslo môže byť o poznanie vyššie.

Novinári hovoria, že Apple Vision Pro je skutočne dosť ťažký 

Apple Vision Pro
Zdroj: Unsplash / Igor Omilaev

Na internete sa ešte v polovici minulého roka objavilo video od redaktorky Joanny Stern z Wall Street Journal, ktorá si mala možnosť vyskúšať headset Apple Vision Pro a prezradila, že celá súprava je skutočne citeľne ťažká.

Akonáhle si ju dala dole z hlavy, dokonca jej zanechala nepekné červené stopy na koži, ktoré po určitom čase zmizli. Samotná ukážka, počas ktorej Stern Apple Vision Pro testovala trvala cca 30 minút.

Na druhej strane, špičkové slúchadlá AirPods Max od Apple vážia sami o sebe až 385 gramov a na ich vysokú váhu sa sťažovalo pomerne málo spotrebiteľov. V tomto prípade budete mať Apple Vision Pro zachytený na hlave oveľa sofistikovanejším spôsobom. Samotná váha náhlavnej súpravy sa teda lepšie rozloží a pravdepodobne si na ňu po krátkom čase zvyknete.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Safari obsahuje chybu: weby môžu sledovať vašu históriu a identitu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -