Apple Vision Pro je bez preháňania jeden z najočakávanejších produktov, aké kedy výrobca predstavil. Pôvodne sme ho videli ešte na WWDC 2023, pričom vtedy kompetentní prisľúbili, že predaj prvej náhlavnej AR / VR súpravy započne začiatkom roka 2024. Zdá sa, že Apple svoje slovo dodrží.

Ako totiž informuje známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý má veľmi dobré zdroje priamo v čínskych dodávateľských reťazcoch spoločnosti Apple, technologický gigant má obdržať prvé veľké dodávky Apple Vision Pro už v prvom januárovom týždni. O tejto skutočnosti napísal zahraničný portál Macrumors.

Kuo však zdôrazňuje, že to neznamená, že v tomto termíne sa dostane Apple Vision Pro aj ku prvým zákazníkom, ktorí si ho stihnú objednať buď cez Apple Online Store, alebo Apple Store.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Firma musí všetko najskôr pripraviť a až potom spustí kolotoč s objednávkami. Ku tomu by sme sa mali dostať o niečo neskôr, pravdepodobne koncom januára, alebo začiatkom februára. Nechajme sa prekvapiť.

Apple by mal v roku 2024 vyrobiť približne 500 000 kusov Apple Vision Pro, čo sa môže zdať na prvý pohľad ako vysoké číslo.

Keď si však predstavíme, že firma vyrába asi 200 – 250 miliónov iPhonov každých 12 mesiacov, zrazu je to pomerne zanedbateľné.

Obmedzené komponenty a vysoká cena 

Na druhej strane, ale ide o produkt, na ktorého produkciu sú s vysokou pravdepodobnosťou obmedzené komponenty.

Aj to je koniec koncov dôvod, prečo má predaj začať najskôr výhradne v USA a až neskôr sa dostane do ďalších svetových krajín.

Druhým problémom je potom cena. Apple Vision Pro má stáť v úvode 3 499 $ v USA (bez dane), pričom na Slovensku sa suma môže vyšplhať až na 4 129 €. Predaje tohto zariadenia preto budú závislé aj od toho, koľko ľudí / firiem bude ochotných toľkoto zaplatiť. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nový iPad mini bude mať väčší displej, USB-C a Touch ID
Môže ťa zaujímať
- Reklama -