Pokiaľ si ctíte svoje súkromie a nechcete aby mala spoločnosť Apple akékoľvek informácie o tom, ako využívate Siri či dokonca čo cez tohto hlasového asistenta vyhľadávate, existuje jednoduchý postup, pomocou ktorého si hravo vyčistíte celú históriu. Trvať vám to bude sotva minútu.

Ešte predtým než sa k tomu ale dostaneme vás chceme upozorniť, že tento technologický gigant nezvykne zbierať konkrétne informácie o svojich používateľoch (respektíve ich priraďovať ku konkrétnym iCloud účtom), takže sa ani za normálnych okolností nemusíte obávať narušenia súkromia.

Problém je však v tom, že ešte v minulosti vznikli rôzne kauzy súvisiace s odpočúvaním požiadaviek Siri, kvôli ktorým Apple tak trochu stratilo dôveru niektorých zákazníkov. Ak teda máte akýkoľvek dôvod na to, aby ste históriu vymazali, vieme to pochopiť.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Dnes je totiž tento hlasový asistent mimoriadne pokročilý a v rámci akýchkoľvek zadaní už pracuje s umelou inteligenciou, ktorá má prístup ku viacerým vašim osobným údajom. Pokiaľ si teda chcete byť istí, že spoločnosť Apple nebude držať na svojich severoch niečo čo by nemala, pokračujte podľa postupu nižšie:

Ako vymazať históriu Siri z nášho zariadenia a serverov Apple? 

V prvom rade vymažeme históriu Siri z vášho iOS zariadenia. Na to aby ste sa k tomu dostali si otvorte Nastavenia a prejdite do časti Siri a vyhľadávanie.

Prečítajte si tiež  Siri by mohla byť geniálna. Škoda, že stále nevie po slovensky

V časti „opýtať sa Siri“ nájdete položku História Siri a Diktovania, po ktorej otvorení sa dostanete ku tlačidlu Vymazať históriu Siri a Diktovania. Akonáhle túto možnosť vyberiete, všetko treba ešte potvrdiť dodatočným vyskakovacím oknom.

Ako vymazať históriu Siri z iCloud účtu 

Pokiaľ chcete svoje súkromie povýšiť na úplne iný level, Siri si môžete vymazať aj zo svojho iCloud účtu. Nakoľko ten máte prepojený so všetkými zariadeniami, informácie sa zbierajú a dokopy vytvárajú celok, vďaka ktorému môže tento hlasový asistent pracovať ešte rýchlejšie a spoľahlivejšie.

Na strane druhej to však opäť súvisí aj s nepopulárnym ukladaním vašich potenciálnych osobných údajov na servery spoločnosti Apple, s čím nemusíte súhlasiť (aj keď je všetko šifrované). Ak to chcete vypnúť, postup je takýto.

Prečítajte si tiež  Siri oslavuje 10 rokov. Pozrite si video z jej predstavenia v roku 2011

Otvorte si na svojom iOS zariadení Nastavenia a vo vrchnej časti kliknite na svoje Apple ID. Pokračujte kliknutím na tlačidlo iCloud a následne na Spravovať úložisko. Na samom konci zoznamu s apkami nájdete aj položku Siri, po ktorej otvorení sa dostanete ku možnosť Vypnúť a vymazať – tú treba taktiež potvrdiť dodatočným vyskakovacím oknom.

Myslíte však na to, že týmto spôsobom vymažete aj kompletne celú históriu učenia Siri, čo môže ovplyvniť jej funkcionalitu a schopnosti. Ak sa do toho teda chcete pustiť, dobre si zvážte, či to stojí za to.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.