V posledných týždňoch sa o nových aktualizáciách hovorí oveľa via ako tomu bolo v predchádzajúcom období. Môžu za to hlavne nepríjemnosti spojené s výdržou batérie a rôzne bugy, ktoré sa objavili v predchádzajúcej verzii operačného systému. Spoločnosť Apple dnes sprístupnila druhú beta verziu pripravovanej aktualizácie macOS Monterey 12.3.

Prečítajte si tiež  Dočkali sme sa! iPadOS 15.4 a macOS Monterey 12.3 prinesú funkciu Universal Control

Mimo opráv, ktoré so sebou má nový update priniesť sa dočkáme aj niekoľkých vychytávok. Spomedzi nich však najviac vytŕča Universal Control, na ktorú používatelia čakajú prakticky od príchodu Monterey. Universal Control umožní ovládanie viacerých Macov a iPadov pomocou jedinej myši, trackpadu a klávesnice.

Ak máte napríklad MacBook a iPad, obe zariadenia môžete ovládať trackpadom a klávesnicou MacBooku alebo externou klávesnicou pripojenou k iPadu. Podobne funguje funkcia SideCar, ktorá však nebude disponovať rovnakou podporou ako Universal Control.

Universal Control

MacOS Monterey obsahuje aj nové znaky Emoji alebopodporu aktualizácie AirPods pomocou Macu. Firmvér pre jablkové slúchadlá tak bude možné updatovať nielen prostredníctvom iPhonu. Apple takisto odstraňuje niektoré rozšírenia používané službami Dropbox a OneDrive, čo si vyžiada aktualizácie softvéru pre tieto aplikácie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -