Spoločnosť Apple oznámila víťazov tretieho ročníka cien Apple Music Awards, ktoré oceňujú najlepších umelcov roku 2021 a ich vplyv na globálnu kultúru. Ocenenia sú udeľované za úspechy v hudbe v piatich kategóriách. Víťazi sa vyberajú na základe procesu, ktorý odráža redakčný pohľad Apple Music aj to, čo poslucháči na celom svete počúvajú najčastejšie.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako pridať hudbu z Apple Music a synchronizovať playlisty na Apple Watch

Globálnym umelcom tohto roka sa stal The Weeknd a za prelomového umelca bola korunovaná Olivia Rodrigo. Rodrigo si tiež odniesla ocenenie Album roka za svoj debut „SOUR“ a Single roka za skladbu „drivers license“. Cenu Skladateľka roka získala multiinštrumentalistka H.E.R. za svoj 21-skladbový R&B album „Back of My Mind“.

Tento rok sa v rámci udeľovania Apple Music Awards zaviedla aj nová kategória ocenenia Regionálny umelec roka, v ktorej boli ocenení umelci z piatich krajín a regiónov: Afriky, Francúzska, Nemecka, Japonska a Ruska. Ocenenie Regionálny umelec roka je podľa spoločnosti Apple ocenením pre umelcov, ktorí v príslušných krajinách a regiónoch najviac ovplyvnili kultúru a rebríčky.

Apple Music AwardsApple Music Awards

„Uplynulých 12 mesiacov sa ukázalo byť pre hudbu pozoruhodným rokom a sme nadšení, že môžeme oceniť umelcov, ktorí v službe Apple Music formujú kultúru a spájajú sa s fanúšikmi na celom svete,“ povedal Oliver Schusser, viceprezident spoločnosti Apple pre Apple Music a Beats.

Oslavy Apple Music Awards sa začínajú v utorok 7. decembra 2021, pričom rozhovory, pôvodný obsah a ďalšie udalosti budú priamo streamované po celom svete v rámci Apple Music a v aplikácii Apple TV. V celom článku spoločnosti Apple nájdete kompletnejší zoznam podrobností o všetkých umelcoch, ktorí budú ocenení špeciálnou cenou navrhnutou spoločnosťou Apple.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -