Rodina zariadení, ktoré disponujú podporou pre jablkovú hudobnú službu sa opäť o niečo rozrástla. Aplikácia Apple Music je od dnešného dňa dostupná aj pre konzoly PlayStation 5. Jedná sa tak o prvú hernú konzolu, ktorá prichádza s podporou pre apku.

O tomto kroku sme vás informovali už pred niekoľkými dňami, keďže užívatelia konzol od Sony mohli vidieť logo aplikácie v hlavnom menu ešte predtým, ako to SONY oficiálne potvrdilo. Firma v posledných týždňoch testovala integráciu Apple Music a jej oficiálneho spustenia sme sa dočkali skôr, ako bolo predpokladané.

- Reklama -

Majitelia PS5 si tak môžu užiť prístup k viac ako 90 miliónom skladieb, rádiovým staniciam a personalizovaným playlistom. Aplikácia tiež podporuje zobrazenie videa v rozlíšení 4K. Spolu s apkou dorazila aj očakávaná možnosť prehrávania hudby na pozadí, takže si hráči môžu vychutnať obľúbený herný zážitok s vlastným playlistom.

Apple Music PS5

Vývojári sa na integrácii apky pre Apple Music dali poriadne záležať. pristupovať k hudbe môžete kedykoľvek stlačením stredového PS tlačidla na ovládači DualSense až do samotného navigačného centra systému.

Dočkali sme sa taktiež možnosti Music Function Card, ktorá užívateľovi ponúkne vybrané skladby vzhľadom na práve zapnutú hru alebo prístup k personalizovaným playlistom. Novinkou sú aj zoznamy skladieb určené špecificky pre gaming.

Apple Music PS5

Aplikáciu Apple Music pre PS5 si môžete stiahnuť v PS Store v kategórii Media. Inštalácia je naozaj jednoduchá, stačí sa prihlásiť do svojo účtu Apple ID zoskenovaním QR kódu, ktorý sa vám objaví na obrazovke. Firmy Microsoft ani Nintendo sa zatiaľ na tému Apple Music na Xboxe či Switch nevyjadrili. Ak teda vlastníte konzolu PS5, určite si túto vychytávku nenechajte ujsť!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -