Mnoho z vás určite pri tréningoch s Apple Watch zvykne vychutnávať obľúbené hudobné playlisty či podcasty. Napriek tomu, že u nás verzia LTE nie je dostupná a hodinky preto musia na pripojenie k internetu neustále komunikovať s iPhonom, ak nie sú pripojené k Wi-Fi sieti. V Apple Watch však nájdeme niekoľko schopných funkcií, vďaka ktorým ich môžeme aspoň na chvíľu „odstrihnúť“ od smartfónu.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako nastaviť odomykanie Macu pomocou Apple Watch

Ak sa chystáte na beh alebo inú formu tréningu a nechcete so sebou nosiť telefón, určite uvítate možnosť pridania hudby z Apple Music priamo do Apple Watch. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako túto možnosť sprístupniť.

Ešte predtým ako sa pustíte do aktivácie funkcie sa presvedčte, že sú Apple Watch v dosahu vášho iPhonu. Dôležité je taktiež dodať, že na prehrávanie hudby z hodiniek budete potrebovať AirPods alebo iné bluetooth slúchadlá.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako nastaviť Apple Watch pre presnejšie meranie tréningov

Ako pridať hudbu z Apple Music do Apple Watch

  1. Uistite sa, že sú hodinky v blízkosti iPhonu, na ktorom je zapnutý bluetooth.
  2. Na iPhone otvorte aplikáciu Watch.
  3. Prejdite nižšie a zvoľte kategóriu Hudba.
  4. Pridajte vybrané skladby či playlisty kliknutím na „Pridať hudbu„.
  5. Pripojte Apple Watch k nabíjačke pre okamžitú synchronizáciu.

Apple Watch 1Apple Watch 2Apple Watch 3Apple Watch okrem manuálneho pridania hudby disponujú aj funkciou „Nedávno hraná hudba„. Prostredníctvom tejto funkcie zvolíte pridanie hudby, ktorú ste počúvali najviac za posledné dni. Ak ste nepočúvali žiadnu hudbu, skladby budú pridané na základe odporúčaní z Apple Music.

Skladby sa do playlistu „Nedávno hraná hudba“ budú synchronizovať stále pri nabíjaní hodiniek, pričom hudba bude obmieňaná na základe počúvanosti. Túto možnosť je samozrejme možné nechať vypnutú a interpretov či albumy, ktoré sa následne objavia v aplikácii Hudba tak budete pridávať manuálne.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -