Aj keď bol len relatívne nedávno predstavený iPhone 13, už teraz je najvyšší čas aby sme sa od tohto zariadenia posunuli ďalej a sústredili sa na to, čo nám prinesie jeho nástupca označený ako iPhone 14.

Vďaka leakerovi Jonovi Prosserovi (presnosť 73,9 % pri 207 únikoch) máme aspoň približnú predstavu o dizajne, ktorá sa na internet dostala ešte 8. septembra. Podľa všetkého sa používatelia môžu tešiť na mierne upravený dizajn aktuálnej generácie, ktorý s ňou však bude zdieľať mnoho základných prvkov.

Spomenúť môžeme napríklad ploché hrany, s ktorými prišiel po prvýkrát ešte iPhone 12 v roku 2020. Zariadenie by sa okrem iného malo vzdať robustného kamerového modulu v zadnej časti a samotné šošovky už môžu byť zabudované priamo v jeho šasi. Tým pádom by mohli výrazne menej zasahovať do priestoru – ak vôbec budú.

iPhone 14 príde bez výrezu pre Face ID 

V posledných dňoch sa taktiež spomína, že iPhone 14 už nebude mať notch a teda výrez pre senzor snímania tváre Face ID. Zariadenie by sa mohlo spoliehať len na jedinú drobnú dierku, ktorá bude určená pre prednú kameru – aby bol jej obraz čo najkvalitnejší.

Prečítajte si tiež  Uznávaný analytik: Apple v roku 2022 predstaví trojicu nových Apple Watch

No a ak si to celé neviete predstaviť, v dnešnom článku si môžete pozrieť hneď niekoľko vydarených renderov od šikovných komunitných dizajnérov, ktoré sa držia únikov Jonsa Prossera.

Uznávame, že sa nový dizajnový smer nemusí páčiť úplne každému ale ako sa hovorí, 100 ľudí = 100 chutí. Nám v redakcii sa napríklad avizovaný dizajn vcelku páči ale ak máte iný názor, dajte nám o ňom vedieť v komentároch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.