To, že Apple zarába rozprávkové peniaze nie je žiadnym tajomstvom. Napriek tomuto faktu je obdivuhodné, že sa firme darí z roka na rok čoraz viac. Spoločnosť Apple už tento štvrtok oznámi svoje hodpodárske výsledky za štvrtý štvrťrok 2021. Podľa mnohých analytikov by mohlo ísť o najlepší štvrťrok v histórii spoločnosti.

Prečítajte si tiež  Apple musí zaplatiť pokutu vo výške 5 miliónov EUR. Dôvodom je opäť App Store!

Analytici z Wall Street a Yahoo Finance v priemere odhadujú, že Apple vykáže za posledný štvrťrok tržby vo výške 118,3 miliardy dolárov. Tento údaj by bol pre spoločnosť Apple historickým rekordom v oblasti štvrťročných tržieb a prekonal by 111,4 miliardy dolárov, ktoré dosiahla v predchádzajúcom štvrťroku.

Medzi nové produkty, ktoré sa predávali počas posledného štvrťroka, patrili najmä modely iPhone 13 a modely Apple Watch Series 7. Nezaostávala však ani šiesta generácia iPadu mini, deviata generácia iPadu, tretia generácia slúchadiel AirPods a prepracované 14-palcové a 16-palcové modely MacBook Pro. Apple tiež sprístupnil HomePod mini v troch nových farbách, čo taktiež prispelo k zlepšeniu predajov.

Apple

Spoločnosť Apple počas celej pandémie vykazovala dobré hospodárske výsledky, keďže po jej zariadeniach a službách bol obzvlášť veľký dopyt. Tento fakt bol spôsobený tým, že v posledných dvoch rokoch viac ľudí pracovalo, učilo sa a bolo v spojení s ostatnými na diaľku.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJFinance.Apple
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.