Podľa novej správy z denníka The Wall Street Journal schválil súdny výbor amerického Senátu pred pár dňami zákon o amerických inováciách a online voľbe, čo znamená, že sa o ňom bude hlasovať na pôde Senátu. Návrh zákona, ktorý bol prvýkrát predložený v lete, by si v prípade schválenia v súčasnej podobe vyžadoval zásadné zmeny v App Store. Apple by kvôli tomu mohlo prísť o miliardové ročné zisky.

Cieľom zákona je zabrániť dominantným platformám zneužívať svoje postavenie uprednostňovaním vlastných produktov a služieb pred produktmi a službami konkurencie.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Zásadné zmeny v App Store môžu prísť už čoskoro

Používateľom iPhonu a iPadu by zákon umožnil používať alternatívne obchody s aplikáciami alebo iné spôsoby inštalácie aplikácií do svojich zariadení mimo App Store. Operačný systém iOS by teda v podstate dovoľoval niečo, čo už roky funguje na Androide. Voči takémuto riešeniu sa ale tvrdo ohradil aj CEO Apple Tim Cook vo svojom dávnejšom vyhlásení. V tom vyslovene uviedol, že ak si chcú používatelia sťahovať akýkoľvek obsah z internetu, mali by si radšej kúpiť Android.

Technologický gigant z Cupertina je presvedčený o tom, že zavedením vyššie opisovanej zmeny by sa spotrebitelia stali zraniteľnými voči „malvéru, ransomvéru a podvodom“. K tomuto treba dodať, že každá aplikácia, ktorá sa dostane do App Store musí spĺňať prísne podmienky a takisto je kontrolovaná viacstupňovým procesom, ktorý má za úlohu odhaliť prípadne pochybenia bezpečnosti. Ak sa niečo potvrdí, apka sa do internetového obchodu nedostane.

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

Spoločnosť Apple vyzvala senátny justičný výbor, aby návrh zákona neschválil. Viacerí senátori naznačili, že by chceli vykonať niekoľko zmien, aby konečná podoba zákona mohla byť o niečo miernejšia. Existuje ale veľká šanca, že sa napokon dostane do platnosti. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Tešíme sa na všetky vyše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.