Apple počas tohto týždňa urovnalo dlhotrvajúci spor s bezpečnostno-výskumnou spoločnosťou Corellium. Tá poskytuje výskumníkom a vývojárom repliku operačného systému iOS do počítača, ktorá umožňuje lokalizovať možné nedostatky a chyby – informuje Washington Post.

Technologický gigant podal ešte v roku 2019 žalobu s tvrdením, že bezpečnostná spoločnosť porušuje jeho autorské práva na systém iOS pre iPhone.

- Reklama -

Sudca ale minulý rok s našim veľkým prekvapením žalobu zmietol zo stola a namiesto nej vo svojom stanovisku uviedol, že spoločnosť Corellium funguje podľa spravodlivo nastavených pravidiel.

Pre Apple je Corellium prínosom 

Napriek tomu, že celý prípad bol silno medializovaný a mnohí sa stavali na stranu spoločnosti Apple, jeden z dôvodov, prečo Corellium vyviazlo prakticky bez ujmy môže byť aj to, že cupertinskej spoločnosti po celý čas pomáhalo.

Bezpečnostní experti tvrdia, že aj keď možno nešlo o ten najlepší spôsob, virtuálizácia iOS pomohla detegovať množstvo bezpečnostných chýb, ktoré by mohli byť za iných okolností zneužité. Tieto slabé miesta sa postupne „zaplátali“ a zachránili tak dáta, zariadenia či súkromie používateľov po celom svete.

V súčasnosti nie je známe, akým spôsobom prebiehalo urovnanie medzi oboma spoločnosťami. Pravdepodobne však nezahŕňalo zákaz distribúcie virtuálizácie iOS, pretože Corellium už stihlo svojim zákazníkom (ktorých si starostlivo vyberá) rozposlať informačné e-maily. Na viac informácií si budeme musieť ešte pár dní počkať.

Dajte nám vedieť do komentára, či stojíte na strane Corellium alebo Apple.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.