Ako uvádza portál Macrumors (ktorý sa odvoláva na 9to5mac), Apple pracuje na novom „Apple Studio Display“ s rozlíšením 7K. Toto zariadenie, ktoré bude určené pre profesionálov dostane takisto svoj vlastný procesor, ktorý bude pochádzať z ARM platformy Apple Sillicon.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Správa tvrdí, že nie je jasné, či bude tento displej náhradou za displej Pro Display XDR alebo novým prírastkom do samostatného radu displejov spoločnosti Apple. Ďalšie podrobnosti vrátane veľkosti displeja a dátumu predstavenia zatiaľ nie sú známe.

Extrémne vysoká cena 

Podľa všetkého by sa nový displej s rozlíšením 7K zaradil v ponuke nad Pro Display XDR, takže je možné, že spoločnosť plánuje ponúkať displeje vo viacerých cenových kategóriách rovnako, ako to robila so svojím radom Cinema Display v roku 2000.

Spoločnosť Apple uviedla Pro Display XDR na trh v decembri 2019 za 5 499 €. Ak by ste k nemu chceli aj stojan, musíte si priplatiť ďalších 1 099 € a nanotextúra je k dispozícii za príplatok 1 000 €. Suma sumárom zaplatíte za plne vybavený Pro Display XDR až 7 598 €.

Tešiť sa potom môžete zo 6K rozlíšenia a špičkového jasu na úrovni 1 600 nitov pre obsah HDR, 10-bitovej hĺbky pre 1,073 miliardy farieb a kontrastného pomeru 1 000 000:1. Uvidíme, aké má Apple plány so svojimi displejmi v budúcnosti.

Nie je ťažké predstaviť si, že Apple bude k tomuto ponúkať ešte väčšiu a prepracovanejšiu alternatívu pokojne aj za 10 000 €. Veď profesionálny Mac Pro vás môže stáť cez 60 000 €, takže svoji klientelu by si takýto displej určite našiel.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.