Ako iste viete, spoločnosť Apple včera večer ohlásila finančné výsledky za Q2 2021, ktoré odhalili fantastické tržby aj zisky. Investorov prekvapilo, že čísla boli lepšie než pri najpozitívnejších predpovediach analytikov. Pomohol k tomu aj segment, o ktorom sa až tak veľa nehovorí.

Apple sa už vyše 20 rokov zaoberá zjednodušením života svojich používateľov cez služby, v ktorých môžu nakupovať alebo využívať predplatné.

- Reklama -

Odštartoval to iTunes v roku 2001, posilnil App Store v roku 2008 a vo veľkom rozšírilo Apple Music v roku 2015. Od tej doby pribudli ďalšie služby a tie postupne prinášajú miliardové zisky.

Technologický gigant dnes ponúka napríklad App Store, Apple Music, Apple Pay, AppleCare, Apple TV +, Apple Arcade, Apple Fitness + a ďalšie. Zákazníci majú z čoho vyberať a popularita neustále rastie.

Neskutočné finančné výsledky! 

Aby sme boli presnejší, samotný segment služieb zaznamenal v druhom štvrťroku 2021 (apríl, máj a jún) tržby vo výške 17,5 miliardy dolárov, čo je až 33 % medziročný nárast (z 13,2 miliardy dolárov).

Apple zároveň vytiahlo zo svojich zákazníkov až o 600 miliónov dolárov viac, než v prvom štvrťroku 2021.

Prečítajte si tiež  5 najlepších herných ovládačov, s ktorými si užijete hry v Apple Arcade naplno

Cloudové služby, Apple Music, reklama, video a platby zaznamenali rekordné tržby od čias svojho vzniku, zatiaľ čo App Store zaznamenal nový rekord v maximálnych tržbách za mesiac jún. Pomohlo tomu aj to, že zákazníci nakupovali veľa nových zariadení.

Technologický gigant má dnes viac ako 700 miliónov platiacich zákazníkov, čo je až o 150 miliónov viac než pred rokom a štvornásobne viac ako pred štyrmi rokmi.

Tento segment teda rastie šialenou rýchlosťou a v budúcnosti bude lámať ďalšie rekordy. Ak si myslíte, že Apple sa už nemá kde posunúť tak verte, že celé aktuálne tržby môžu byť pokojne aj dvojnásobné. Všetko sa bude odvíjať len od kvality.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.