Spoločnosť Apple v novembri urovnala dlhotrvajúci súdny spor týkajúci sa prehliadok tašiek a súhlasila s vyplatením 29,9 milióna dolárov zamestnancom, ktorí boli podrobovaní pravidelným kontrolám. Tie ich zdržiavali na pracovisku, pričom tento čas nemali nijako preplatený.

Podrobnosti o urovnaní sú teraz k dispozícii na internetovej stránke spoločnosti Apple. Zamestnanci prvýkrát zažalovali spoločnosť Apple v roku 2013 a v roku 2015 sa prípad rozrástol na hromadnú žalobu.

- Reklama -

Poškodení pracovníci tvrdili, že spoločnosť Apple ich vystavovala povinným kontrolám tašiek, ktoré boli trápne a ponižujúce, pričom kontroly sa vykonávali po skončení ich zmeny. To spôsobilo, že zamestnanci museli zostať v práci dlhšie o cca 10 až 15 minút, no niekedy to bola aj hodina.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Bezpečnostné opatrenie proti zlodejom 

Spoločnosť Apple uviedla, že prehliadky tašiek boli bezpečnostným opatrením, aby zamestnanci vo svojich osobných veciach neskrývali ukradnutú elektroniku, ktorú mohli získať napríklad na predajni alebo v skladoch.

Prečítajte si tiež  Fortnite sa čoskoro vráti na iOS. Nestiahnete si ho ale z App Store

Technologický gigant ešte minulý rok súhlasil s tým, že viac ako 14 000 bývalým (ale aj súčasným) zamestnancom zaplatí dokopy skoro 30 miliónov dolárov. Každý si tak príde na pomerne slušnú finančnú čiastku.

Nesmieme tiež zabúdať, že tieto ponižujúce kontroly boli medzičasom zrušené a dnes už neexistujú. Apple ale stále používa rôzne bezpečnostné systémy, aby zabránilo kradnutiu elektroniky na pracovisku.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.