Spoločnosť Apple nedávno oznámila dôležitú zmenu v pravidlách App Store, ktorá sa týka aplikácií využívajúcich služby prihlásenia cez tretie strany, ako sú Google, Facebook a Twitter. Pred touto zmenou museli aplikácie ponúknuť aj možnosť „Sign with Apple“ (Prihlásiť sa cez Apple), ako alternatívu ku týmto službám. Nová revízia však toto striktné pravidlo ruší. Téme sa venoval 9to5mac.

Podľa najnovších usmernení, ktoré Apple zverejnil vo svojej tlačovej správe, aplikácie teraz nebudú technicky povinné používať službu Sign with Apple. Nebude to, ale také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Namiesto toho totiž musia ponúknuť „dodatočnú službu prihlásenia s určitými ochrannými funkciami súkromia„.

Tieto funkcie zahŕňajú obmedzenie zberu údajov na meno a e-mail používateľa, možnosť udržať e-mailovú adresu v súkromí pri zakladaní účtu a zákaz sledovania používateľov pri interakcii s aplikáciou.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Zmena, ktorá prekvapivo platí po celom svete 

Sign with Apple
Zdroj: Apple

Zaujímavé je, že v tomto prípade nejde o obmedzenie, ktoré budeme pociťovať na území EÚ v rámci nových pravidiel pre App Store. Technologický gigant totiž uvádza, že novinka sa vzťahuje na celosvetové pravidlá App Store a prináša len niekoľko striktných výnimiek, kedy vývojári nemusia ponúknuť možnosť prihlásenia zameranú na súkromie.

Patria sem aplikácie využívajúce prihlasovacie systémy spoločnosti, vzdelávacie alebo podnikové aplikácie vyžadujúce existujúci vzdelávací, alebo podnikový účet, aplikácie využívajúce vládne, alebo podporované systémy občianskej identifikácie a klienti konkrétnych služieb tretích strán.

Táto aktualizácia je pokračovaním snahy o vyváženie požiadaviek vývojárov s dôrazom na ochranu súkromia užívateľov. Hoci nové pravidlá explicitne nevyžadujú pridanie Sign with Apple do apiek, zdá sa, že sú formulované tak, aby vývojári stále volili túto službu, pre naplnenie všetkých štandardov v oblasti súkromia.

Zmena v pravidlách pre prihlásenie cez tretie strany v App Store teda odráža záväzok spoločnosti k ochrane súkromia pri zároveň poskytovaní väčšej flexibility pre vývojárov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch, pripravte sa na widgety. Apple ich prinesie vo watchOS 10
Môže ťa zaujímať
- Reklama -