Pravdepodobne aj samotný Apple je prekvapený z toho, aký obrovský záujem vyvolal jeden z jeho najnovších počinov – iPhone 6 plus. Môže za to najmä obrovský nárast záujmu v Ázií. Apple zvýši dodávateľom marže ako motiváciu k zvýšeniu produkcie.

Foxconn chce vyrábať viac

Foxconn nedávno vyhlásil, že by sa rád stal najdôležitejším partnerom Apple a odkusol si tak väčšiu časť z „Jablkového koláča.“ Teraz čelí veľmi príjemným problémom.

- Reklama -

Apple sa rozhodol zmeniť pomer vyrábaných zariadení, aby ustál obrovský dopyt po iPhonoch 6 plus. To však nebol jediná zmena v zaužívanom výrobnom procese. Momentálne sa Apple rozhodol, že svojich dodávateľov motivuje aj finančne a tak zvýšil Foxconnu maržu až o 25%! Po novom tak továreň dostane z pôvodných 20§ (cca. 15€) až 25§ (cca. 20€). Apple tak chce podporiť snahu Foxconnu vyrobiť čo najviac zariadení.

iPad 12,9 sa odkladá kvôli dopytu po iPhone 6 plus
Apple zvyšuje marže Foxconnu. Pocítiť to majú aj zamestnanci

Navyše, spoločnosti sa vraj dohodli, že táto zmena marže sa odrazí aj na platoch zamestnancov, ktorí by tak mali byť viac motivovaní, čo by sa malo odraziť aj na výslednej kvalite produktov. Tým by si Apple mohol aj trošku zvýšiť reputáciu, keďže býva často kritizovaný za neľudské podmienky pracovníkov práve vo Foxconne.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.