Internet je miesto, ktoré dokáže rôznym svetový firmám pokaziť prekvapenie. Medzi ne patrí najmä Apple, ktorému sa stále niečo dostane na povrch. Applu unikol dokument o dátume predstavenia iOS 13. Aj pri ňom treba byť ale obozretný.

Applu unikol dokument o dátume predstavenia iOS 13

iOS 13 bol predstavený pred troma mesiacmi a používatelia ho už vďaka beta verziám veľmi dobre poznajú. Predsa len ale väčšina čaká na oficiálnu verziu aby na ňu mohli prejsť bez zbytočných komplikácii, problémov s výdržou batérie, výkonom a podobne. Teraz sa na webe objavil záhadný PDF dokument, ktorý sa tvári ako ten, ktorý firma každým rokom rozosiela medzi vývojárov.

Tento dokument pojednáva hlavne o operačných systémoch. Apple by malo po boku iOS 13 predstaviť aj WatchOS 6, macOS Catalina, tvOS 13 a samozrejme iPadOS 13. Všetko by sa to malo stať už 23. septembra, teda 13 dní po predstavení nových iPhonov na Keynote. To bude prebiehať 10. septembra. Výnimkou by mal byť podľa všetkého len macOS Catalina, ktorý by mal byť sprístupnený o čosi neskôr. Presný dátum ale v dokumente nie je špecifikovaný. Informácie o tomto dokumente zverejnil Twitter účet AppleBeta2019.

5 perfektných hier pre iOS úplne zadarmo. Spestrite si nudné chvíle. - svetapple.sk
5 perfektných hier pre iOS úplne zadarmo. Spestrite si nudné chvíle. – svetapple.sk

Okrem týchto cenný dát sme sa dozvedeli aj o oficiálnych názvoch nových iPhonov. Podľa tohto dokumentu by to malo byť zase trochu ináč. iPhone 11 (nástupca modelu XR) ostane označovaný rovnako. iPhone 11 Pro (nástupca iPhonu XS) ponúkne výhradne len 5,8″ OLED displej. Všetko zatiaľ pekne po starom. To čo by malo byť ale pozmenené je podľa dokumentu iPhone 11 Max Pro (nástupca modelu iPhone XS Max). Doteraz sa špekulovalo o tom, že prívlastok “Max” už neprinesie… Teraz by to mohlo byť zase naopak?

- Reklama -

Pravdivosť tohto dokumentu je otázna

Podrobnosti o tomto PDF súbore vytvárajú rôzne nezrovnalosti. Mnohé média ho označujú ako pravý no my budeme s týmto označením skôr opatrní. V prvom rade sa nám nezdá, že takýto dokument by Apple vydalo tak skoro pred predstavením nových iPhonov. Predsa len ide o dáta, ktoré by sa nemali dostať do rúk zamestnancom spoločnosti Apple na nižších pozíciach, ktorí najčastejšie vynášajú úniky o budúcich plánoch firmy.

Navyše tieto dokumenty bývajú často krát zabezpečené rôznymi identifikačnými prvkami ako napríklad vodotlač či otlačky prstov. V prípade úniku vie potom Apple presne hľadať, kto za ním stojí. Tu nenachádzame vôbec nič. Len papier a text.

Navyše aj názvy niektorých produktov sú trochu skomolené. Apple to často robí v dokumentoch, ktoré sú určené povedzme na výrobu zariadenia (mesiace pred predstavením). Nie však pri dokumentoch, ktoré sú takto moc oficiálne. Tu by už malo byť všetko označené tak, ako sa to označovať má. Vo finále sme teda presvedčení o tom, že to, na čo ste sa pozerali vyššie je falošné alebo sfalšované. Je to však len naša teória a názor si musí každý čitateľ urobiť už sám.

Dátum oficiálneho vydania iOS 13 nám v pôvodnom článku, v ktorom sme sa opierali najmä o dáta z minulosti vychádzal celkom iný. 23. septembra by už navyše zariadenia mali byť v predaji. Apple obvykle nezačne predávať iPhony skôr ako sprístupní novú verziu operačného systému pre všetkých. Viac sa teda dozvieme až 10. septembra a Keynote.

iOS 12.4. nám uvoľnil na iPhonoch X a XS až 1GB miesta. - svetapple.sk
Applu unikol dokument o dátume predstavenia iOS 13. – svetapple.sk
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here