Technologický gigant z Cupertina sa nezastaví. Neustále pracuje na nových zariadeniach, ktoré by mohli do desiatich rokov úplne nahradiť iPhone. Jedným z nich majú byť aj inteligentné okuliare, ktoré budú vychádzať z očakávaného AR / VR Headsetu. Jeho uvedenie na trh má Apple naplánované na začiatok budúceho roka. Ako sa však ukazuje, firma ešte stále pokračuje v podávaní žiadostí a získavaní patentov, ktoré s týmto zariadením súvisia. Tie posledné sa týkali používania rukavíc na detekciu pokožky.

Technologický gigant vo svojej novej prihláške uvádza, že rukavice na VR dokážu pohybovať kurzorom, posúvať sa, otvárať dokumenty, vykonávať výber a mnoho ďalšieho. Vo všetkých prípadoch ide o činnosti, ktoré môžu vyžadovať kontakt s pokožkou používateľa.

Okrem toho bude AR / VR Headset vo svojom ráme používať špeciálnu kameru, pomocou ktorej bude sledovať prsty. To prinesie ešte uveriteľnejší zážitok z rozšírenej reality.

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od Apple
Zdroj: Antonio De Rosa

V patentových prihláškach sa spomína aj to, že by Apple mohlo používať špeciálne nositeľné zariadenia, ktoré budú podobné inteligentných hodinkám Apple Watch. Ich úlohou bude opäť detegovať pokožku používateľa, na základe čoho budú schopné vniesť do AR / VR nové funkcie.

Apple to konkretizuje tak, že jedno nositeľné zariadenie by sa mohlo využívať na snímanie a druhé zasa na vykonávanie gest. Uvidíme teda, ako to bude celé fungovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Repasovaný Mac sa oplatí. So zárukou ho získate už za niekoľko stoviek eur
Môže ťa zaujímať
- Reklama -