Spoločnosť Apple sa dávno nezameriava len na mobilné zariadenia. Už roky spolupracuje s automobilkami po celom svete, s ktorými do vozidiel implementuje svoj vlastný systém Apple CarPlay. Ten dokáže naplno nahradiť infotaiment, vďaka čomu ide o jeden z najžiadanejších prvkov doplnkovej výbavy.

Spolupráca sa však postupom času prehlbuje a aj vďaka tomu mohlo Porsche Taycan už na prelome rokov 2019 / 2020 priniesť natívnu aplikáciu Apple Music vo svojom palubnom systéme. Na to, aby si človek vypočul svoju obľúbenú hudbu teda nemusel používať CarPlay a ani pripájať svoj iPhone na Bluetooth v aute.

No a keďže Porsche a Audi spadajú pod jeden koncern (Volkswagen) a natívna aplikácia Apple Music sa stala populárnou, už čoskoro ju budeme môcť používať aj v ďalších vozidlách.

Audi

Ako píše Macrumors, Audi ju za pomoci aktualizácie softvéru prinesie do obrovského množstva áut, ktoré už sú vyrobené. Logicky tiež bude súčasťou modelov, ktoré ešte len schádzajú z pásov.

Ako bude fungovať Apple Music v systémoch Audi? 

Odpoveď na túto otázku je celkom jednoduchá. Samotná apka umožní majiteľom vozidiel Audi pristupovať ku ich osobnej hudobnej knižnici Apple Music priamo na obrazovke informačno-zábavného systému. Slúžiť na to bude dátové pripojenie v aute, bez potreby využívania technológie Bluetooth, kábla alebo CarPlay.

Audi

Pre aktiváciu aplikácie Apple Music budú musieť používatelia otvoriť túto apku v informačnom systéme, podľa pokynov sa prihlásiť do svojho Apple ID a následne zadať overovací kód, odoslaný na ich telefón. Ku všetkému bude samozrejme slúžiť šikovný sprievodca.

S integráciou Apple Music sa stretnete v Európe, Severnej Amerike a Japonsku. Rozšírená by mala byť na takmer všetky súčasné vozidlá, ktoré boli vyrobené v roku 2022.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 noviniek, ktoré dorazili do Apple CarPlay spolu s iOS 15

Do systému sa apka dostane skrz automatickú aktualizáciu a bude štandardne dodávaná vo väčšine nových modeloch, ktoré ešte neboli vyrobené alebo predstavené. Ako hodnotíte tento nápad vy? Dajte nám vedieť do komentára.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -