Spoločnosť Apple je od nepamäti tajnostkárska. Pokiaľ pracuje na akomkoľvek novom projekte, snaží sa ho utajiť až do predstavenia – čo sa jej žiaľ nie vždy podarí. Najnovšie sa to týka produktu, ktorý by mohol byť vlastne prvým dronom s logom nahryznutého jablka.

Aj keď sa leakeri a analytici o takomto zariadení nezmieňujú, firma drží minimálne dve nové patentové prihlášky, ktoré sa navyše pokúsila skryť pred širokou ale aj odbornou verejnosťou. Niečo podobné zvyčajne nerobí.

Samotné patenty boli pôvodne podané minulý mesiac v Singapure a okrem toho, že sa evidentne týkali drona neprezrádzali žiadne ďalšie podrobnosti. Nakoľko však Apple potrebovalo získať právo na držanie patentov aj v USA, kde je povinné aby boli k nahliadnutiu prakticky komukoľvek, teraz už vieme čomu sa venovali.

O čom sa hovorí v patentových prihláškach týkajúcich sa drona? 

Inžinieri a technici všetko popísali veľmi odbornou „patentovou“ rečou, no v skratke sa podarilo zistiť, že prvá z prihlášok sa venovala ovládaniu drona a prenosu ovládania z jedného ovládača na druhý. Všetko by malo fungovať dokonca aj počas letu.

Prečítajte si tiež  Drony ako hračky nie len pre deti

Druhá patentová prihláška je potom ešte zaujímavejšia a zaoberá sa ovládaniu drona za pomoci mobilnej siete. Hoci to znie skôr ako vládna technológia, v skutočnosti by to mohol byť v tejto oblasti vcelku zaujímavý pokrok. Na všetko by vám stačil dron, iPhone a kvalitné internetové pripojenie.

Ako sme už uviedli na začiatku, v súčasnosti nemáme informácie o tom, že by spoločnosť Apple plánovala predstavenie svojho vlastného drona. Ako sa však hovorí, nikdy nehovor nikdy.

Možno pôjde o zaujímavú súčasť rozšírenej reality a headsetu, ktorý firma pripravuje. Nechajme sa prekvapiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.