Spoločnosť Apple je od nepamäti tajnostkárska. Pokiaľ pracuje na akomkoľvek novom projekte, snaží sa ho utajiť až do predstavenia – čo sa jej žiaľ nie vždy podarí. Najnovšie sa to týka produktu, ktorý by mohol byť vlastne prvým dronom s logom nahryznutého jablka.

Aj keď sa leakeri a analytici o takomto zariadení nezmieňujú, firma drží minimálne dve nové patentové prihlášky, ktoré sa navyše pokúsila skryť pred širokou ale aj odbornou verejnosťou. Niečo podobné zvyčajne nerobí.

- Reklama -

Samotné patenty boli pôvodne podané minulý mesiac v Singapure a okrem toho, že sa evidentne týkali drona neprezrádzali žiadne ďalšie podrobnosti. Nakoľko však Apple potrebovalo získať právo na držanie patentov aj v USA, kde je povinné aby boli k nahliadnutiu prakticky komukoľvek, teraz už vieme čomu sa venovali.

O čom sa hovorí v patentových prihláškach týkajúcich sa drona? 

Inžinieri a technici všetko popísali veľmi odbornou „patentovou“ rečou, no v skratke sa podarilo zistiť, že prvá z prihlášok sa venovala ovládaniu drona a prenosu ovládania z jedného ovládača na druhý. Všetko by malo fungovať dokonca aj počas letu.

Prečítajte si tiež  Drony ako hračky nie len pre deti

Druhá patentová prihláška je potom ešte zaujímavejšia a zaoberá sa ovládaniu drona za pomoci mobilnej siete. Hoci to znie skôr ako vládna technológia, v skutočnosti by to mohol byť v tejto oblasti vcelku zaujímavý pokrok. Na všetko by vám stačil dron, iPhone a kvalitné internetové pripojenie.

Ako sme už uviedli na začiatku, v súčasnosti nemáme informácie o tom, že by spoločnosť Apple plánovala predstavenie svojho vlastného drona. Ako sa však hovorí, nikdy nehovor nikdy.

Možno pôjde o zaujímavú súčasť rozšírenej reality a headsetu, ktorý firma pripravuje. Nechajme sa prekvapiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.