Čierne AirPods

Bezdrôtové slúchadlá AirPods sú nenápadným, no z nášho pohľadu veľmi užitočným produktom, ktorý by nemal chýbať v zbierke pravého Apple fanúšika. Už od svojho vzniku sa dodávajú výhradne v lesklej bielej farbe, čo niektorí majitelia kritizujú. V poslednej dobe sa objavili správy o možnom príchode čierneho variantu

O všetko sa postaral známy leaker Mr.White, vo svojom nedávnom tweete, ktorý nám odkryl aj iné podrobnosti ohľadom AirPods Pro druhej generácie. Podľa príspevku sa máme dočkať zariadenia v dvoch samostatných veľkostiach a farebných prevedeniach

- Reklama -

Mnohí fanúšikovia sa začali oprávnene tešiť na čierne AirPods. My by sme vás ale chceli upozorniť, aby ste boli pred podobnými očakávaniami mimoriadne opatrní. Apple zrejme nepredstaví tmavé slúchadlá a má na to svoje oprávnené dôvody, ktoré odkazujú na tradície.

Apple a jeho história 

Cristiano Ronaldo ipod shuffle
Cristiano Ronaldo používa iPod Shuffle z roku 2010. Daniele Badolato / Getty Images

Už s príchodom prvého iPodu (v roku 2001) urobila táto firma zmenu, a káblové slúchadlá nevybavila štandardnou čiernou farbou (tak ako zvyšok konkurencie) ale kontrastnou bielou. Hoci sa ľahšie špinila a bola viacej nápadná, práve to bol jeden z dôvodov, prečo ju ľudia milovali. 

Biele slúchadlá sa stali akýmsi ikonickým prvkom Applu, ktorý si táto firma drží už 20. rokov. Hoci je biela farba náchylnejšia na viditeľnú špinu a vnútro AirPods nevyzerá po dlhodobom používaní a zanedbanom čistení príliš vábne, je to skrátka niečo, čo si tento technologický gigant zachová aj v budúcnosti. 

Samozrejme nevlastníme veštiacu guľu a tak vám tieto tvrdenia nedokážeme garantovať. Na druhej strane sa však stačí nad celou témou trochu zamyslieť, a potom je naša odpoveď viac ako pravdepodobná

Brali by ste čierne AirPods alebo sa vám páči biely štýl, ktorý si firma zachováva celé desaťročia? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.