Apple vyriešilo problém, ktorý mu bol po predstavení lokalizátora AirTag často vyčítaný. Používatelia sa sťažovali, že keď toto zariadenie niekde zabudnú, iPhone im o tom nedá žiadnu vedomosť. To sa v iOS 15 mení.

Vďaka novým možnostiam môžete povoliť výstražné upozornenie, ktoré sa zobrazí vždy vtedy, keď sa dostanete z dosahu vášho Apple zariadenia, AirTagu alebo kompatibilného zariadenia tretej strany.

- Reklama -

Váš iPhone s iOS 15 vám dá prakticky okamžite vedieť, kde sa daný predmet nachádza, čím predídete strate, zabudnutiu alebo dokonca krádeži.

Ako to celé funguje? 

Funkcia je dostupná pre ktorékoľvek zariadenie alebo AirTag. Postup jej aktivácie je úplne jednoduchý. Stačí keď otvoríte aplikáciu Nájsť, kliknete na dané zariadenie a následne zvolíte možnosť „Notify When Left Behind“

Akonáhle sa potom dostanete mimo dosah zvoleného zariadenia, na displeji sa ukáže notifikácia.

Dobre je tiež upozorniť, že pre určité lokácie si môžete nastaviť výnimky. Platí to napríklad vtedy, keď sú vaše zariadenie bezpečne doma.

Táto nová funkcia by vám mala predovšetkým pomôcť lepšie strážiť predmety, ktoré sa dajú ľahko stratiť. Pekným príkladom sú kľúče, peňaženka alebo slúchadlá AirPods.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -