Aj keď im spočiatku mnohí ľudia nefandili, smartfónom s ohybnými displejmi sa začalo na našom trhu dariť. Ich úspech je dokonca tak veľký, že sa táto technológia stáva extrémne dostupná. Veď aj taký Samsung Galaxy Z Flip4 kúpite na Slovensku za 753 €, čo je prakticky rovnaká cena, za akú sa predáva o rok starší iPhone 13 od Apple (737 €).

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Pravdepodobne aj to motivovalo ostatných výrobcov, aby naskočili na vlak a predstavili svoje vlastné riešenia. Dnes má smartfón s ohybným displejom skutočne kde kto. Jedna obrovská firma však stále chýba a zavedenie tejto technológie je v jej podaní skryté pod rúškom tajomstva.

Apple si chce byť na 100 % isté so svojim skladacím displejom. Ináč do toho nepôjde

Skladací iPhone 2025
Zdroj: yankodesign

Samozrejme, hovoríme o spoločnosti Apple, ktorá už dnes vlastní obrovské množstvo rôznych patentov, súvisiacich práve s ohybnými displejmi.

Tie sú navyše podporené aj početnými únikmi priamo z firmy alebo od dodávateľských reťazcov, kvôli čomu Apple už nedokáže utajiť, že sa technológiu vo veľkom zaoberá. Netýka sa to však iba iPhonu ale aj iPadu či dokonca MacBooku. Prečo to však tak dlho trvá?

Firma sa už dávnejšie nechala počuť, že kým nebudú skladacie displeje rovnako odolné, ako tie klasické, iPhone v takejto verzii neuvidíme. Ako sa však zdá, technologický gigant teraz prišiel na riešenie tohto problému. Jeho nový patent hovorí za všetko.

Spoločnosť Apple získala patent na extrémne odolný ohybný displej. Je to cesta k skladaciemu iPhonu?

Skladací iPhone 2025
Zdroj: yankodesign

Ako píše zahraničný portál Patently Apple, spoločnosť Apple získala patent, ktorý by mohol vyriešiť všetky jej obavy. Píše sa v ňom totiž to, že ak sa na skladacom displeji objavia akékoľvek poškodenia alebo ryhy, bude sa vedieť sám po krátkom čase opraviť.

banner loopi
Reklama

Ide o modernú technológiu, ktorá sa spolieha na využitie viacerých vrstiev displeja. Bližšie podrobnosti o nej ale zatiaľ nemáme. To, kedy spoločnosť Apple predstaví svoj prvý skladací iPhone je rovnako vo hviezdach no v kuloároch sa šepká o rokoch 2025 až 2026. Firma sa teda evidentne nikam neponáhľa.

A ak sa chcete pozrieť na to, ako by mohlo takéto zariadenie vyzerať a koľko bude stáť, prečítajte si tento článok. Dozviete sa v ňom všetko dôležité.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 dostane 240fps video v 4K. Únik potvrdil aj 5G!

Na záver nám napíšte do komentára, či by ste chceli vo svojom iPhone skladací displej alebo ste verní skôr jednoduchému plochému ovládaniu. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Silikónový obal od Loopi
Zdroj: Loopi

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here