Zdá sa, že dni ohromne dlhočízneho predaja Apple Watch Series 3 sú spočítané. Popredný analytik spoločnosti Apple Ming-Chi Kuo sa domnieva, že päť rokov staré inteligentné hodinky by mohli ukončiť svoju životnosť v 3. štvrťroku 2022.

Prečítajte si tiež  Apple Watch sú extrémne populárne. Takto sa im darí v porovnaní s konkurenciou

Pri pohľade na aktuálnu ponuku jablkových zariadení je až neuveriteľné, že to Apple Watch Series 3 z roku 2017 dotiahli tak ďaleko. Hodinky sú ešte stále predávané po boku cenovo dostupných modelov SE a najnovšej generácie Series 7. Už o pár mesiacov by ale tretej generácii mal zazvoniť rozlúčkový zvonec a Series 3 sa tak uberú do výslužby.

Napriek tomu sa zdá, že produkt by mal byť ukončený v prvom rade pre nedostačujúci výpočtový výkon, ktorý už nebude spĺňať požiadavky nového watchOS. Apple má predstaviť watchOS 9 už na konferencii WWDC22, ktorá síce ešte nebola oznámená, no určite sa na nej môžeme tešiť na prvé ukážky nových operačných systémov.

Apple Watch Series 3
Zdroj: Apple

Nebude to však tak, že Apple jednoducho presunie Series 3 do úzadia a predstaví (ako už býva zvykom) dvojicu nových hodiniek novej generácie. Tento rok by sme sa mali dočkať až troch nových modelov a to novej vlajkovej lode Apple Watch Series 8, druhej generácie Apple Watch SE a športovej verzie Apple Watch s odolnejšou povrchovou úpravou.

V prípade aktuálnych hodiniek Series 7 sme sa avizovaného hranatého dizajnu nedočkali, čo v mnohých analytikoch evokuje odloženie tohoto vizuálu práve na ôsmu generáciu. Je otázne, ktoré modely dostanú nový dizajn no minimálne Series 8 by ním mali disponovať.

Prečítajte si tiež  Koncept: Takto by mohli vyzerať Apple Watch Series 8 s hranatým telom

Oficiálne zatiaľ nie je potvrdené nič, preto nám ostáva iba čakať kedy sa Apple odhodlá zabuchnúť dvere za staručkými Apple Watch Series 3 a predstaví nové modernejšie modely, ktoré zaujmú miesto cenovo dostupnejších smart hodiniek. Čo by ste v novej generácie Apple Watch uvítali vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here