„Apple nás nemá šancu predbehnúť

Hoci nič nie je potvrdené, špekulácie o Apple Car sa rozšírili do takej miery, že sú veľmi pravdepodobné. Dôkazom sú aj reakcie potencionálnych konkurentov z automobilového priemyslu, ktorí vidia v snahách Applu evidentnú hrozbu.

Dnes sa na túto tému vyjadril aj generálny riaditeľ koncernu Volkswagen, Herber Diess, ktorý prostredníctvom agentúry Reuters zverejnil odvážne tvrdenie. Doslova uviedol, že sa nebojí automobilu od spoločnosť Apple a tento technologický gigant nebude schopný predbehnúť automobilový priemysel v hodnote 2 biliónov dolárov zo dňa na deň.

- Reklama -

Ako sme už uviedli vyššie, nikto zatiaľ nepotvrdil, či je projekt Apple Car skutočne vozidlom, alebo len autonómnym systémom riadenia, určeným pre automobilky. Diess má však v tejto otázke jasno a prikláňa sa skôr ku prvej možnosti. Podľa jeho tvrdení je príprava auta zo strany Applu logická.

Cupertinský gigant má dlhoročné skúsenosti s batériovými technológiami, softvérom, produktovým dizajnom a ďalšími oblasťami, ktoré sa dajú ľahko aplikovať aj na výrobu automobilov – uviedol CEO Volkswagenu.

No a hoci má Herber Diess do určitej miery pravdu, Apple netreba za žiadnych okolností podceňovať. Podobné informácie sa šírili aj v roku 2006, keď sa pripravoval prvý iPhone. Generálny riaditeľ spoločnosť Palm (v tom čase popredný výrobca smartfónov) vtedy viackrát povedal, že firma s nahryznutým jablkom v logu so svojim zariadením neuspeje.

Rok na to Steve Jobs ukázal prvý iPhone a ten sa stal najpredávanejším smartfónom na svete. Dnes sa toto zariadenie považuje za jeden z najikonickejších produktov 21. storočia a v priebehu posledného kvartálu 2020 dosiahol tržby vo výške 65 miliárd dolárov.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o budúcnosti Apple Car vy. Stretne ho podobný osud ako iPhone?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.