Bude Apple Car auto?

Hovorí sa o ňom, že bude rýchle, elektrické, autonómne a o výrobu sa postará kórejská KIA. O vozidle Apple Car sa diskutuje prakticky každý deň a svoje správy zverejňujú aj rešpektovaní analytici s dobrými kontaktmi priamo v dodávateľských reťazcoch.

Ako sa však ukazuje, leaker Jon Prosser (presnosť 79,2%) má na všetky fámy iný názor, ktorý najnovšie zdieľal prostredníctvom svojho Twitter účtu. Aj keď vyslovene nepopiera, že sa na projekte Apple Car pracuje, v skutočnosti má ísť o niečo iné, ako si všetci myslíme.

- Reklama -

Táto správa vyznieva šokujúco, no nie celkom prekvapujúco. Existuje určitá pravdepodobnosť, že Apple Car nebude samostatné vozidlo, ale skôr autonómny systém riadenia, ktorý môže Apple ponúkať automobilkám ako dodatočné riešenie, či doplnkovú výbavu.

O podobných fámach sa špekulovalo aj dávnejšie, avšak nikdy sa ich nepodarilo potvrdiť. Spomeňte si napríklad na projekt „Apple Titan“, ktorý pobláznil svet ešte v roku 2015 a neskôr sa po ňom zľahla zem.

Tentokrát sa o Apple Car hovorí omnoho vážnejšie a svojimi vyjadrenia nešetria ani renomované média a agentúry ako napríklad Bloomberg či Reuters. Niečo sa teda deje.

V súčasnosti sa nemôžeme prikloniť ani na stranu samostatného vozidla a ani na stranu autonómneho systému, nakoľko informácie nie sú dostatočné. Počkajme si teda zopár mesiacov na ďalšie odhalenia, ktoré nám prezradia viac.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.