Známy český youtuber Petr Mára zverejnil ďalšie video, v ktorom sa zaoberá systémom Apple CarPlay a rôznym spôsobom jeho použitia v praxi. Po prvýkrát sme ho mohli vyskúšať ešte v marci 2014, takže zďaleka nejde o žiadnu novinku.

Dnes CarPlay podporujú stovky vozidiel z celého sveta a je dosť možné, že sa do tohto zoznamu radí aj to vaše. No a prečo by ste ho mali vyskúšať ak ste to nikdy predtým neurobili?

Odpoveď je úplne jednoduchá. V prvom rade neodvádza pozornosť od šoférovania v takej veľkej miere, ako mnohé iné vstavané systémy od výrobcov vozidiel.

Navyše vám pomáha lepšie komunikovať so svetom a pomerne jednoducho cezeň dokážete odosielať napríklad hlasové správy do aplikácie iMessage. Je to však kombinácia CarPlay a hlasovej asistentky Siri. Čítanie a prepisovanie textu v slovenskom alebo českom jazyku sa tento systém žiaľ stále nenaučil.

Ďalšie šikovné tipy od Petra Máru  

iOS 14: Toto je 5 nových funkcií, ktoré prináša CarPlayAk si chcete vypočuť hudbu v tej najvyššej možnej kvalite vo formáte Dolby Atmos (cez Apple Music), Petr Mára odporúča vypnúť Bluetooth a namiesto toho spárovať iPhone s vozidlom cez USB kábel. Okrem toho môžete získať aj výhodu rýchlejšieho nabíjania.

Na záver tu máme ďalšie funkcie a odporúčania, ako napríklad odomykanie vozidla cez CarKey, použitie ideálnej tapety alebo rozšírené možnosti pre CarPlay v iOS 15.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 noviniek, ktoré dorazili do Apple CarPlay spolu s iOS 15

O tomto všetkom (a ešte oveľa viac) sa dozviete v nasledujúcom desaťminútovom videu. Nezabudnite nám napísať do komentára či používate CarPlay a ak áno, na aké apky sa v ňom mimo tých od spoločnosti Apple spoliehate vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.