Discord sa po vzore Dropboxu a ostatných aplikácií konečne chytá na vlnu Apple Silicon. Verzia aplikácie Discord s natívnou podporou pre počítače Mac s procesormi z rodiny M sa dostáva k používateľom takmer rok a pol po tom, čo boli zákazníkom dodané prvé počítače Mac s čipmi Apple Silicon.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na novom "lacnejšom" monitore. Stáť bude polovicu toho čo Pro Display XDR!

Doteraz sa používatelia služby Discord museli spoliehať na technológiu Rosetta 2, aby mohli Discord používať na najnovších počítačoch Mac od spoločnosti Apple. Táto platforma má za úlohu umožniť Macom s čipom M1 a vyššími používať aplikácie vytvorené pre počítače s Intelom. Prekladanie aplikácií však v mnohých prípadoch spôsobovalo slabší výkon a zníženie výdrže batérie, čo sa príchodom natívnej aplikácie zmení.

Discord Apple Silicon
Zdroj: MacRumors

V najnovšej verzii aplikácie Discord pre macOS je teraz aplikácia univerzálna. To znamená, že je navrhnutá tak, aby fungovala natívne na systémoch Intel aj Apple Silicon. Discord predtým testoval natívnu podporu Apple Silicon iba v rámci beta verzií, no teraz je dostupná pre všetkých používateľov. Najnovšiu verziu aplikácie pre macOS nájdete na oficiálnej stránke Discord.

Prečítajte si tiež  Ako môže 5G ovplyvniť výdrž batérie iPhonu? Pozrite sa na porovnanie 4G a 5G pripojenia

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -