Od predstavenia posledného modelu iPhone 13 mini prešli už dva roky. Za ten čas jablková spoločnosť presedlala na modely s väčšími uhlopriečkami obrazovky a je veľmi nepravdepodobné, že by sa tohoto trendu chcela vzdať.

Hoci sme sa minulý rok nedočkali uvedenia modelu mini v rámci modelového radu iPhone 14, najmenší figurant v ponuke jablkových telefónov sa stále vyrábal a bol dostupný u prémiových predajcov či mobilných operátorov. To by sa však už čoskoro malo zmeniť, keďže doskladňovanie modelu iPhone 13 mini nie je naplánované.

Mark Gurman z agentúry Bloomberg upozornil, že iPhone 13 mini sa vypredáva, pričom modely majú v internetových obchodoch spoločnosti Apple v USA odhadovanú dobu dodania od 2 do 8 týždňov.

Nedostatok naznačuje, že predaj modelu mini bude oficiálne zrušený po konferencii Wonderlust, kde sa ukáže modelový rad iPhone 15 v štyroch samostatných verziách. Na Slovensku si obe generácie modelu „mini“ však ešte stále môžete kúpiť a teraz na to možno máte tu najlepšiu možnú príležitosť.

Zatiaľ čo starší iPhone 12 mini zoženiete po kliknutí na tento odkaz od 583 € v základnom 64 GB prevedení. Ak by ste chceli naopak modernejší iPhone 13 mini, ten štartuje len o pár desiatok eur vyššie. Po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete od 629 €. A keďže má novší model vyššie, až 128 GB základné úložisko, z nášho pohľadu ide o výhodnejšiu voľbu. Rozhodnúť sa, ale musí každý sám.

iPhone mini definitívne odchádza z ponuky Apple

Spoločnosť Apple sa minulý rok rozhodla o vyradenie modelu mini z ponuky nových smartfónov a nahradila ho novou možnosťou iPhone 14 Plus. V rovnakom duchu sa bude niesť aj zajtrajšie predstavenie radu iPhone 15, ktoré prinesie rovnakú štvoricu veľkostí.

iPhone 13 mini v rukách používateľa - portrétový záber
Zdroj: SvetApple

Predstavenie nových verzií však neznamená, že staršie produkty budú nadobro odstránené z predaja. Nový rad produktov spoločnosti Apple tak bude pozostávať z nasledujúcich modelov:

  • 6,1″ iPhone 15
  • 6,7″ iPhone 15 Plus
  • 6,1″ iPhone 15 Pro
  • 6,7″ iPhone 15 Pro Max
  • 4,7″ iPhone SE
  • 6,1″ iPhone 13

Hoci sa zdalo, že po menšom iPhone je veľký záujem, reálne údaje ukázali, že predaj iPhonu mini bol v porovnaní s ostatnými modelmi iPhonu skôr zanedbateľný. V apríli 2022 tvoril iPhone 13 mini len 3 % z celkového predaja celého modelového radu iPhonu 13 v USA a to bolo žalostne málo.

Zdroj: Unsplash / Karol Smoczynski / Vựa Táo (úprava redakcie)

Zákazníci, ktorí preferujú smartfóny menších rozmerov sa budú musieť v budúcnosti uspokojiť so základným modelom iPhone SE. Ten sa síce dočká novej aktualizácie, no najskôr v roku 2025. Do tej doby bude cenovo najdostupnejším modelom práve súčasná verzia.

Ak vás zaujíma, čím disponuje iPhone 13 mini a či sa ho oplatí kúpiť aj v roku 2023, určite si nenechajte ujsť našu recenziu, v ktorej sme zhrnuli všetky dôležité informácie o najmenšom smartfóne z produkcie Apple.

Prečítajte si tiež  Apple zvýšilo svoje investície do výskumu!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -