Dnes si pripomíname dôležitý deň, ktorému by mal venovať drobnú pozornosť každý nadšenec spotrebnej elektroniky. Spoločnosť Apple totiž presne pred 16 rokmi predstavila prvú generáciu iPhonu na veľtrhu Macworld, ktorý sa konal v San Franciscu.

Steve Jobs vtedy vystúpil na pódium a predviedol neuveriteľnú šou, s ktorou zmenil budúcnosť mobilných zariadení. iPhone bol na začiatku promovaný ako zariadenie, ktoré spája tri samostatné produkty do jedného.

- Reklama -

Išlo o iPod s dotykovou obrazovkou, revolučný mobilný telefón a prelomové zariadenie pre internetovú komunikáciu. Dnes iPhone stále dokáže všetky tieto veci ale postupom času nabral oveľa väčšie množstvo schopností.

Hľadáte kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. Ekologické kryty štartujú na sume 9,99 € a obľúbené transparentné kryty na sume 14,99 €. Svoju objednávku môžete zaplatiť aj cez Apple Pay a zásielka k vám bude odoslaná už niekoľko hodín po objednávke. Tak na čo ešte čakáte? (Reklama)

Pre Apple je iPhone stále najdôležitejší produkt 

Hoci má Apple kvôli pandémii a nedostatku čipov problémy udržať krok s dopytom, iPhone je stále najúspešnejší produkt a ak to niečo zmení, tak to budú inteligentné okuliare, ktoré by mali byť trendy zhruba do desiatich rokov.

V zozname nižšie si môžete pozrieť niekoľko zlomových bodov, ktoré prinášali konkrétne generácie iPhonu v určitých rokoch. A ak si chcete prečítať o 15 obyčajných veciach, ktoré dnes používame na dennej báze ale prvý iPhone ich nemal, kliknite na tento odkaz. Aké modely ste vlastnili vy?

2008: App Store a 3G
2009: Hotspot a možnosť nahrávania videa
2010: Nový dizajn, Retina displej, Face Time kamera a blesk
2011: Siri a iCloud
2012: 4-palcový displej, konektor Lightning a LTE
2013: Touch ID
2014: 4,7″ a 5,5″ displeje
2015: 3D Touch, Live Photo a nahrávanie videa v 4K
2016: Dvojitý objektív pre iPhone 7 Plus, bez konektora na slúchadlá
2017: 5,8-palcový edge-to-edge OLED displej, bezdrôtové a rýchle nabíjanie, Face ID
2018: 5,8 a 6,5-palcový OLED displej
2019: Nočný režim, kamera s tromi objektívmi
2020: 6,1 a 6,7-palcový displej, odolné keramické sklo, 5G
2021: Makro video a fotografie, fotografické štýly, až 1 TB pamäte
2022: Dynamic island, dostupnejší 6,7″ model, akčný režim

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -