Spoločnosť Apple sa rozhodla zjednodušiť proces, pomocou ktorého si budú môcť používatelia stiahnuť „skryté“ aplikácie z App Store. V súčasnosti už síce niečo podobné funguje, no využívať to môžu iba školy a organizácie. Apple vo svojej tlačovej správe uvádza, že táto funkcia bude sprístupnená pre každého vývojára.

Ak by ste dnes chceli pridať skrytú aplikáciu do App Store, mimo Apple School Manager a Business Manager to nie je možné. Pochopiteľne však môže existovať softvér, ktorý by takúto výhodu využil a preto v Cupertine začali konať.

Vývojári si po novom môžu vytvoriť apku a následne Apple požiadať o to, aby ju v rámci bežnej dostupnosti skryla. Ak teda náhodný používateľ v App Store napíše názov predmetnej apky, internetový obchod mu ju neukáže.

Všetko bude prebiehať cez špeciálny odkaz 

Vývojár však v tomto bode obdrží unikátny odkaz, ktorý bude môcť poslať ľuďom, školám alebo organizáciám, pre ktorých sú aplikácie určené. Ak následne človek cez svoje Apple zariadenie klikne na tento kód, automaticky bude presmerovaný do App Store ku konkrétnej apke. Iným spôsobom sa ale ku nej nedostane.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Samozrejme, Apple nechce nič podceňovať a aj takto vytvorené aplikácie budú podliehať prísnemu schvaľovaciemu procesu a kompletnej bezpečnostnej kontrole. Pre pridanie do App Store teda budú platiť úplne rovnaké pravidla, ako by tu mala byť apka dostupná klasickým spôsobom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -