Podľa najnovšej správy od spoločnosti App Annie sa počet aplikácií, ktoré zarobili miliardu a viac dolárov vyšplhal v roku 2021 na dvojciferné číslo. Taktiež sa zvýšil aj počet aplikácií, ktoré za uplynulých 12 mesiacov zarobili viac ako 100 miliónov dolárov. Zdá sa teda, že App Store je pre vývojárov čoraz lukratívnejším biznisom.

Spoločnosť App Annie zverejnila svoju výročnú správu s názvom The State of Mobile a portál TechCrunch upozornil na niektoré zaujímavé informácie, ktoré sa v nej nachádzajú.

Jednou z najdôležitejších z nich je to, že pretrvávajúce problémy súvisiace s pandémiou COVID-19 prinútili používateľov, aby oveľa viac pracovali alebo sa vzdelávali z domu, s čím súviselo aj väčšie množstvo peňazí, ktoré boli na aplikácie minuté. Samostatnú rolu v tom tiež zohrávajú hry, služby alebo e-shopy.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Podľa App Annie táto situácia viedla k obrovskému nárastu spotrebiteľských výdavkov, keďže používatelia v roku 2021 minuli v rámci aplikácií až 43 miliárd dolárov, čo je o 10,4 miliardy dolárov viac ako v roku 2020. Pri priamom porovnaní predstavuje tento rozdiel až 30 % medziročný rast a to je výrazne pred celosvetovým priemerom.

Viacej milionárov a miliardárov než kedykoľvek predtým 

Najlepšie aplikácie v App Store - ocenenieJe úctyhodné, že až 233 aplikácií a hier zarobilo v roku 2021 viac ako 100 miliónov dolárov a 13 hier zarobilo dokonca viac ako 1 miliardu dolárov. To je o 20 % viac ako v roku 2020, keď 193 aplikácií a hier prekročilo 100 miliónovú hranicu tržieb a „len“ 8 herných titulov presiahlo zárobky na úrovni 1 miliardy dolárov.

Prečítajte si tiež  Fortnite sa čoskoro vráti na iOS. Nestiahnete si ho ale z App Store

Uvidíme, aký vplyv budú mať tieto fakty na budúcnosť internetových obchodov s aplikáciami alebo iným softvérom.

Zo skúseností vieme, že vývojári sa snažia čoraz viac zameriavať na zaujímavé balíky predplatného, ktoré im z dlhodobého hľadiska generujú väčšie zárobky. Cudzie im však nie sú ani rôzne možnosti in-app nákupov, z ktorých však profitujú najmä tvorcovia iOS či iPadOS hier.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.