Spoločnosť Apple má za sebou dve veľké konferencie, ktoré priniesli množstvo nových a veľmi zaujímavých produktov. Minulý rok sa však v priebehu septembra až novembra uskutočnili hneď tri eventy, pričom každý z nich bol venovaný niečomu inému.

Logicky sa teda naskytla otázka, či firma tento rok skončila s prezentáciou noviniek alebo sa chystá posledný tretí event, ktorý sa odohrá niekedy v novembri.

No a aj keď na túto otázku nemôžeme odpovedať so železnou presnosťou, leaker Mark Gurman (presnosť 87,3%) nám poskytol aspoň ako takú odpoveď, ktorá dáva zmysel:

„Neočakával by som tretie podujatie v tomto roku ani žiadne iné významné oznámenia. Apple minulý rok usporiadalo tri podujatia, pretože Covid-19 spôsobil meškanie a narušil harmonogram.“

„Ak by malo Apple tento rok uviesť na trh ďalšie počítače Mac, oznámil by ich minulý týždeň – aj keď by sa mali dodávať až koncom tohto roka. – Mark Gurman

Apple teda podľa všetkého „vyčerpalo“ všetky novinky, ktoré zatiaľ mohlo prezentovať svojim zákazníkom a do konca roka 2021 sa bude zameriavať na výrobu dostatočného množstva zariadení. Tých je v súčasnosti ako iste viete nedostatok, čo spôsobuje nie en COVID-19 ale aj kríza v oblasti polovodičov.

Prečítajte si tiež  Takto by mal vyzerať nový MacBook Air pre rok 2022. Dostane notch a modernejší dizajn

Ak sa teda tešíte na ďalší Apple Event, budete si musieť počkať pravdepodobne až do jari 2022. Práve v tomto období zrejme uvidíme iPhone SE 3. generácie, nový iPad Pro či MacBook Air.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -