Zdá sa, že nedávna konferencia s názvom „Unleashed“ bola posledným Apple Eventom, ktorého sa v tomto roku dočkáme. Podľa analytika Marka Gurmana boli MacBooky Pro a AirPods 3. generácie zlatým klincom programu, ktorý si spoločnosť Apple na rok 2021 nachystala.

Prečítajte si tiež  Toto je prvá reálna fotografia nového MacBooku Pro

Minulý rok sme mohli byť svedkami konferencie aj koncom roka, keď Apple v novembri predstavilo redizajnovaný iMac s čipom M1. Podobný scenár by sa nemal opakovať a nové produkty by sa tak mali objaviť najbližšie v prvej polovici roku 2022. Po updatovaní takmer celého jablkového portfólia sa všetky oči upierajú na očakávaný redizajn MacBooku Air.

- Reklama -

Okrem vizuálu po vzore svojich čerstvo predstavených kolegov v podobe 14″ a 16″ MacBookov Pro by mal MacBook Air obdržať aj výkonnejší čip. Je však otázne, či sa „Airko“ dočká jedného z procesorov M1 Pro a M1 Max alebo Apple vyrukuje s novým čipom M2.

MacBook Air concept

Očakávania na rok 2022 sú veľké

Podľa analytikov by sa malo jednať o najväčší redizajn MacBooku Air od roku 2010, podobne ako v prípade aktuálneho iMacu. Vizuál Airu by sa mal tiež držať v podobnej farebnej škále a bielych rámčekoch okolo obrazovky. Komunitu by však určite potešila aj možnosť klasických variácií v podobe Silver a Space Grey, ktoré sú už neodlučiteľnou súčasťou jablkových laptopov.

Prečítajte si tiež  Nového 27” iMacu s Mini-LED ProMotion obrazovkou by sme sa mali dočkať už budúci rok

Okrem MacBooku Air by mal svoj príchod v budúcom roku ohlásiť aj iPhone SE tretej generácie. V tomto prípade je možností viacero. Nová verzia cenovo najdostupnejšieho iPhonu na trhu bude určite obsahovať čip A15 Bionic, no jeho vizuál je stále otázny.

Jedným z variantov je oživenie dizajnu po vzore iPhonu XR a zabudovaným Touch ID senzorom v bočnom tlačidle. Možné však je aj to, že SE 3 získa podobu iPhonu mini, ktorého sa v line-upe nových smartfónov v ďalšej generácii nedočkáme.

iPhone SE 3

Analytici taktiež poukazujú na príchod nového iPadu Pro, 27″ iMacu a taktiež Macu mini, ktorého predstavenie bolo pôvodne odhadované na jednu z posledných dvoch Apple konferencií. Samozrejmosťou bude nový iPhone 14 a prípadne refresh prémiových slúchadiel AirPods Pro.

Ktoré zariadenie by spravilo najväčšiu radosť vám? Podeľte sa s nami o názory a postrehy v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.