Situácia okolo aktuálnej pandémie koronavírusu je mimoriadne vážna aj po ekonomickej stránke. Hoci spoločnosť Apple na jednej strane pomáha ako sa len dá, na druhej strane však “krváca“, pretože nepredáva. Niektorí dodávatelia sa dokonca obávajú, že onedlho zastavia výrobu.

Dodávatelia Apple očakávajú zastavenie výroby kvôli nízkemu dopytu!

O najnovšie správy sa postaral magazín Commercial Times. Ten sa dostal k čerstvej informácii, ktorá pojednáva o dodávateľskom reťazci jablkovej spoločnosti. Jednotlivé továrne sa už pomaly začínajú obávať zastavenia výroby z dôvodu nízkeho dopytu. Ľudia po celom svete riešia úplne iné problémy a nie to, či si kúpia nový iPhone alebo MacBook. Teda aspoň poväčšine.

- Reklama -

To, že má Apple problémy s predajom nie je žiadnym veľkým prekvapením. Určite tejto situácii nepomohol ani fakt, že uzavrela všetky Apple Store po celom svete, s výnimkou Číny, kde už pandémiu prekonali. Samozrejme, zákazníci môžu nakupovať online a to nie lenpriamo od Apple. Zariadenia sú dostupné aj u iných maloobchodných predajcov elektroniky.

Problém je ale v tom, že takýmto spôsobom sa predsa len čokoľvek omnoho horšie rozhoduje, keď človek zariadenie “nedrží v ruke”, a tak môžeme očakávať nižší dopyt. Druhá strana mince je potom blížiaca sa ekonomická kríza. Ľudia sa na ňu pripravujú práve šetrením, takže pokiaľ to nie je nevyhnutné, nekupujú si iPhone, iPad, MacBook alebo Earpods.

Nová správa dokonca hovorí aj o tom, že niektoré spoločnosti už mali možnosť sledovať škrtanie objednávok v najbližšom období a tak mnohým svojim zamestnancom, ktorí pracujú na dohodu nepredĺžili zmluvy. Situáciu budeme sledovať aj naďalej a o všetkom vás včas informovať .

Dodávatelia Apple očakávajú zastavenie výroby kvôli nízkemu dopytu!
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here