Technologické spoločnosti po celom svete sa ani nestačili nadýchnuť z problémov kvôli COVID-19 v Číne a už čelia podstatne horšiemu problému. iPhone 12 to môže ovplyvniť celkom zásadne. Podľa posledných informácii je jeho výroba odložená na neurčito.

iPhone 12 príde zrejme naozaj neskôr

Pred dvoma mesiacmi sme pomerne dosť písali o tom, že koronavírus v Číne spôsobuje obrovské problémy s predajmi smartfónov. Epidémia, ktorá vypukla v provincii Chu-pej, zastavila produkciu skoro v celej krajine. Výrobcovia mali teda produkty na odbyt, avšak boli to len zariadenia, ktoré ostali na skladoch. Akonáhle došli, stretli sa s veľkou, globálnou nedostupnosťou.

No a keď Čína koronavírus postupne prekonala a produkcia sa začala dostávať do normálu, výrobcovia čelia oveľa horšiemu problému. Hoci má novú elektroniku už konečne kto vyrábať, je zrejmé, že ju nebude mať kto kupovať.

Pandémia koronavírusu (COVID-19) sa extrémne rýchlo rozšírila po celej Európe a tiež USA. To sú strategicky mimoriadne dôležité trhy aj pre Apple. Aktuálnym epicentrom sú práve Spojené štáty americké a ľudia riešia existenčné otázky. Nikto z nich nebude nakupovať drahé smartfóny, za tisíce eur od Apple.

Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020.
iPhone 12 príde naozaj neskôr. Jeho výroba je zatiaľ odložená.

Najhoršie je na celej tejto situácii to, že analytici sami nevedia určiť, kedy táto ekonomická a zdravotná kríza skončí a takisto aké bude mať dopady. Nikto sa teda nevie správne pripraviť. Reuters zistilo, že výrobcom klesajú objednávky na výrobu komponentov aj pre iPhone.

Hovorí sa o znížení na úrovni 15-20%, čo nie je málo. Jeden z dodávateľov Applu však povedal, že firma odkladá začiatok produkcie budúcej vlajkovej lode, iPhone 12 na neurčito. Podľa informácie sa rozhodne o nasledujúcom postupe v najbližších týždňoch či mesiacoch. Situáciu teda budeme pozorne monitorovať.

Zdroj zároveň uviedol, že neskorší začiatok výroby ešte nemusí nutne znamenať odloženie predstavenia (aj keď je to veľmi pravdepodobné), prípadne jeho presunutie na rok 2021. Apple môže nový iPhone vydať v štandardnom čase s tým, že na začiatku predaja bude k dispozícii menej vyrobených kusov.

Nakoľko sa ale kvôli pandémii neočakávajú žiadne rekordy, zákazníci to nemusia pocítiť pri dlhodobej nedostupnosti. Celú situáciu budeme sledovať aj naďalej a samozrejme vás o všetkom včas informovať.

iPhone 12 nemusí prísť v septembri. Hrozí mu odloženie.
iPhone 12 príde naozaj neskôr. Jeho výroba je zatiaľ odložená.
Prečítajte si tiež  Apple má problémy s výrobou dielov na najočakávanejší tohtoročný iPhone 14 Max
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.