Jablkovú hudobnú službu si odteraz môžeme užiť na ďalšej hernej konzole. Apple Music už je k dispozícii v obchode Microsoft Store pre konzoly Xbox, pričom okrem Series X a Series S sa podpory dočkala aj minulá generácia v podobe Xbox One. Predplatitelia si tak môžu užiť hudobnú streamovaciu knižnicu popri svojich obľúbených herných tituloch, keďže prehrávanie funguje aj na pozadí počas hrania hier.

Prečítajte si tiež  Tento rok zažijú predaje smartfónov pokles. Nebude to ale žiadna katastrofa...

Aplikácia je rozhraním veľmi podobná apke určenej pre systém tvOS v rámci Apple TV. Okrem hlavnej karty v nej nájdeme navigačnú lištu s položkami Počúvať teraz, Prehľadávať, Videá, Rádio, Knižnica a Práve hrá. Aplikácia Apple Music bola uvedená na trh minulý rok pre PlayStation 5 a je dostupná aj na vybraných inteligentných televízoroch Samsung a LG.

Služba Apple Music nedávno prekročila hranicu 100 miliónov dostupných skladieb, no spoločnosť Apple napriek tomu už niekoľko rokov nezverejnila, koľko presne má služba predplatiteľov. Okrem Apple Music sú na konzolách Xbox už dlhší čas dostupné konkurenčné hudobné služby Spotify, Amazon Music alebo Deezer.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -