Dodávateľský reťazec spoločnosti Apple sa konečne zotavuje z nedostatkov komponentov a problémov z dodávkami. Dodávatelia sa pomaly ale isto pripravujú na uvedenie nových produktov na trh.

Napriek tomu, že záujem o najnovšie modely iPhonu, iPadu a MacBooku Pro zostáva silný, priepasť medzi ponukou a dopytom sa mierne vyrovnáva. Spoločnosť Apple čelila koncom minulého roka vážnemu nedostatku komponentov a logistickým ťažkostiam, čo jej bránilo uspokojiť dopyt hlavne po iPhone 13 a iPhone 13 Pro.

Nedostatok komponentov bol na jeseň taký vážny, že spoločnosť Apple prerozdelila komponenty pre iPad a iné zariadenia, ktoré sa použili v iPhone. Dodávatelia začali tento nedostatok postupne dobiehať v novembri a decembri, čo umožnilo postupné obnovenie bežných dodávok až do začiatku roka 2022.

Apple products

Nové produkty prídu aj napriek kríze

Analytici tvrdia, že obmedzenia na strane dodávok Apple sa úplne obnovia v prvej polovici roka 2022. Aspoň tomu naznačuje doterajšia prognóza.

Vďaka týmto odhadom sa Apple odhodlalo k zvýšeniu dodávok pre 14- a 16-palcové MacBooky Pro, iPadu mini šiestej generácie a iPadu deviatej generácie. Neexistujú údajne žiadne náznaky, že by spoločnosť Apple plánovala znížiť svoje objednávky komponentov pre nové zariadenia na rok 2022 čo naznačuje, že spoločnosť je optimistická, pokiaľ ide o udržateľnú dynamiku výroby v priebehu roka.

Prečítajte si tiež  Prvá Apple konferencia prebehne už na jar. Aké novinky môžeme očakávať?

V správe sa tiež potvrdili plány spoločnosti Apple uviesť na trh tretiu generáciu iPhonu SE v najbližšej dobe, čo by malo dodávateľom pomôcť udržať plynulosť dodávok až do uvedenia ďalších produktov na trh. Väčší problém akým je nedostatok komponentov sa však zdá byť postupný nárast chýbajúcich kvalifikovaných pracovníkov. Najbližšie mesiace by mali ukázať, ako sa Apple s týmito problémami popasuje.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -