Ak by ste očakávali, že v Cupertine predstavia dostupné zariadenie s hranatým dizajnom, ktoré bude okresané o niektoré funkcie v porovnaní s iPhonom 12 alebo iPhonom 13 tak ste na omyle. Takéto „štedré“ Apple nebýva. Napriek tomu však už čoskoro predstaví iPhone SE 3. generácie, ktorý v súčasnosti vstupuje do testovacej fázy výroby.

Čoraz populárnejší leaker Dylandkt teraz informoval o detailoch, ktoré by sme od tohto modelu mali očakávať. No a v porovnaní s predošlými správami nejde o žiadne zázraky. Skôr ich iba potvrdzuje.

iPhone SE 3. generácie bude mať takmer s istotou úplne totožný dizajn ako iPhone SE 2.generácie (2020), ktorý sa podobal na obľúbený iPhone 8 (2017).

Počítať teda musíme so zaoblenými hranami, LCD displejom ale tiež tlačidlom Home Button s technológiou Touch ID. Farby by mali zostať tri a nabíjanie bude naďalej prebiehať cez Lightning hoci by teoreticky mohol pribudnúť aj MagSafe.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Výkonný procesor A15 Bionic a 5G

Veľká dizajnová zmena príde podľa leakera až v roku 2024, pričom ďalší iPhone SE 4. generácie má vychádzať z iPhonu XR alebo iPhonu 11. Hardvérové komponenty ale budú modernejšie a smartfón získa výkonnejší procesor ako aj lepšie pripojenie na sieť.

S tým sa už ale pochváli aj tretia generácia, ktorá by mohla byť predstavená v marci. Aktualizovaný iPhone SE dostane procesor A15 Bionic (z iPhonu 13) a tiež podporu 5G pripojenia. Šepká sa tiež, že Apple vylepší aj fotoaparáty a ponúkne väčší akumulátor. S istotou sa ale nedá predpovedať nič.

Základná cenovka potom zostane na rovnakej úrovni, na ktorú sme zvyknutí aj dnes. Zariadenie by malo začínať na 479,00 € za 64 GB verziu a pokiaľ bude chcieť zákazník viac pamäte, priplatí si buď 50,00 € za 128 GB model alebo 150,00 € za 256 GB model. Dajte nám vedieť do komentára, či sa už na toto zariadenie tešíte.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Samsung začal s výrobou 120 Hz LTPO displeja pre iPhone 13 Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.