Aj keď majú Apple produkty povesť veľmi spoľahlivých zariadení, z času na čas sa u nich objaví chyba, ktorá vie pekne potrápiť tisíce ľudí po celom svete. Presne to sa teraz stalo aj pri novom 27″ monitore Studio Display, ktorý je na slovenskom trhu dostupný od 1 749,00 €, no s príplatkami cena hravo prekročí aj hranicu 2 000,00 € s DPH.

Za tieto peniaze by už človek očakával špičkové zobrazenie, audio a tiež výkon. Veď tento monitor ponúka totožný čip A13 Bionic, aký mal v sebe iPhone 11 a taktiež úložisko dosahujúce až 64 GB. Studio Display od Apple má problémy so zvukom 

Apple Studio Display reproduktory
Zdroj: Unsplash / Mohamed Kerroudj

Ako sa však ukazuje, aj technologický gigant z Cupertina môže mať so svojimi produktami problémy. Ten najnovší, ktorý súvisí s monitorom Studio Display, sa prejavuje konkrétne pri zvuku. Ako iste viete, toto zariadenie má vstavanú sústavu veľmi kvalitných reproduktorov. Na čo komu ale sú, keď nefungujú správne?

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Používatelia z celého sveta hlásia, že sa stretávajú s výpadkami zvuku, jeho skreslením alebo ďalšími chybami, ktoré by monitor za viac ako dvetisíc eur určite nemal robiť.

Technologický gigant na to všetko zareagoval, no zmohol sa len na list pre servisné centra s odporúčaním, čo s týmto problémom urobiť. Ako prvý ho videl portál Macrumors.

Problém sa dá odstrániť len dočasne. Trvalá oprava neexistuje 

Apple Studio Display zozadu
Zdroj: Unsplash / Mohamed Kerroudj

Možno by ste očakávali, že firma už ponúkne servisným technikom presný postup prác, ako chybu opraviť. To sa ale nestalo. Namiesto toho sa v liste uvádza, že problém je len dočasný a súvisí so softvérom monitora. Na jeho dočasnú opravu je možné použiť trik, pri ktorom sa od zariadenia odpojí všetko príslušenstvo a následne sa zase zapojí naspäť. Nezabráni to však tomu, aby sa chybný zvuk prejavil neskôr.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Riešenie je teda v nedohľadne a pravdepodobne príde v budúcej aktualizácii softvéru pre monitor Studio Display. To, kedy ju však Apple zverejní v tejto chvíli nikto netuší.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -