Konferencia Scary Fast nám priniesla hneď niekoľko zaujímavých zariadení, medzi ktorými zažiaril hlavne nový iMac 24″. Nástupca modelu z roku 2021 sa popýšil najmä modernejším a výkonnejším čipom M3, ktorý sme rozobrali v samostatnom článku.

Hoci sme sa nedočkali žiadnych prevratných zmien v oblasti dizajnu, nadchádzajúce modely stolných počítačov určite majú čím zaujať. Po cenovej stránke je to však už o inom, nakoľko aj základná čiastka môže mnohých potencionálnych záujemcov odradiť.

Ide však o Apple a s vyššími cenami sa pri tejto značke už tak nejak automaticky musí počítať. V nasledujúcich riadkoch vám priblížime jednotlivé verzie spolu s ich slovenskými cenovkami. Tak poďme na to.

Koľko zaplatíme za nový iMac 24″ na Slovensku? 

Nový iMac 24″ je dostupný v siedmich farbách, podobne ako jeho predchodca. V palete farebných prevedení nájdeme modrú, zelenú, červenú, striebornú, žltú, oranžovú a fialovú verziu.

Jablkový desktop si tak naďalej zachoval status pestrofarebného Macu. Najnižší model je však dostupný iba v štyroch farbách a to v modrej, zelenej, červenej a striebornej.

iMac 24" 2023
Zdroj: Apple

V prípade výkonnostných kategórií sme sa dočkali celkovo troch rôznych verzií s čipom Apple Silicon M3. Vyššie verzie s 8-jadrovým CPU a 10-jadrovým GPU dostali naviac dvojicu portov USB 3 a konektor Gigabit Ethernet. Jednotlivé verzie a ich ceny tak vyzerajú nasledovne:

  • iMac: M3, 8-core CPU, 8-core GPU, 8 GB RAM s 256 GB SSD – 1 599 €
  • iMac: M3, 8-core CPU, 10-core GPU, 8 GB RAM s 256 GB SSD – 1 829 €
  • iMac: M3, 8-core CPU, 10-core GPU, 8 GB RAM s 512 GB SSD – 2 059 €

V prípade vyšších nárokov si môžete priplatiť aj za väčšie úložisko až do 2 TB, ktoré vás vyjde na dodatočných 690,00 € alebo až 24 GB unifikovanej pamäte RAM za cenu 460,00 €.

Ak by ste mali záujem o najvyššiu konfiguráciu iMacu 24″, ktorá zahŕňa okrem najvýkonnejšieho hardvéru aj všetko príslušenstvo a dodatočný softvér pre profesionálov, takéto zariadenie sa dostane na astronomickú sumu 3 949,98 €. A to už veru za tento typ produktu nie je málo peňazí. Na druhej strane, vydrží vám roky.

Zdroj: Apple
Prečítajte si tiež  Nový MacBook Pro 14" a 16" už dostal slovenské ceny: Lacný veru nie je

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -