Ako píše Macrumors, podľa poslednej správy taiwanskej priemyselnej publikácie DigiTimes bude spoločnosť TSMC vyrábať pripravované čipy „M2 Pro“ a „M3“ za pomoci 3 nm výrobného procesu. Apple ich už čoskoro využije vo svojich počítačoch.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

„Apple si údajne rezervoval výrobnú kapacitu TSMC pre svoje pripravované 3nm procesory M3 a M2 Pro,“ uviedol DigiTimes v správe, ktorá sa zameriava na konkurenciu medzi výrobcami čipov, ako sú TSMC a Samsung.

V správe sa tiež píše, že spoločnosť TSMC zaháji hromadnú výrobu modernejších procesorov už koncom roka 2022, pričom prvé zariadenia, ktoré ich budú obsahovať, dorazia začiatkom roka 2023.

V týchto počítačoch uvidíme nové 3 nm procesory 

MacBook Air s 15" displejom
Zdroj: Macrumors

Mark Gurman z agentúry Bloomberg nedávno uviedol, že čipy M2 Pro sa budú používať v 14-palcovom MacBooku Pro, 16-palcovom MacBooku Pro a špičkovom Macu mini.

Pokiaľ ide o procesor M3, Gurman očakáva, že tento čip bude použitý v aktualizovanom 13-palcovom MacBooku Air, úplne novom 15-palcovom MacBooku Air, novom iMacu a potenciálne aj v novom 12-palcovom MacBooku.

Zo zariadení teda pomaly vymizne čip M1 (a jeho výkonnejšie verzie), ktorý sa po prvýkrát na trhu objavil ešte v roku 2020.

M2 Max pre TOP počítače 

Zdroj: BGR

S najväčšou pravdepodobnosťou by sa aj vrcholový čip M2 Max mal vyrábať na základe 3 nm procesu, hoci to doterajšie úniky priamo nespomínajú. Tento čip by bol vhodný pre najvyššie konfigurácie MacBookov Pro a Macu Studio, ak sa Apple rozhodne tento počítač v priebehu budúceho roka aktualizovať.

Hoci sa očakávalo, že čip M3 bude vyrobený za pomoci 3nm procesu, prekvapujúci je tento postup výroby pri procesore M2 Pro. Dôvodom je to, že základný čip M2, ktorý bol predstavený len nedávno na WWDC v novom MacBooku Air a 13″ MacBooku Pro je naďalej produkovaný za pomoci 5 nm procesu. Týmto istým spôsobom sa vyrábajú aj čipy M1, M1 Pro, M1 Max a M1 Ultra

Ak je správa o príchode 3 nm procesu presná, rozdiel vo výkone medzi čipmi M2 a M2 Pro by mohol byť ešte väčší ako medzi čipmi M1 a M1 Pro. Počkajme si ale radšej na ďalšie informácie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -