Spoločnosť Apple sa pripravuje na predstavenie iPhonu 14 či Apple Watch Pro a ďalších modelov už na budúci týždeň. A aj keď sa všetky oči ľudí upínajú na tieto produkty, technologický gigant z Cupertina stále pracuje aj na ďalších zariadeniach. Patria medzi ne aj nové MacBooky Pro so 14″ a 16″ displejom, ktoré by mali byť o poznanie vylepšené.

Aby sme boli konkrétnejší, počítače sa v oblasti dizajnu prakticky vôbec nezmenia. Zariadenia sa majú spoliehať na „tučnejšie“ hliníkové telo, klávesnicu bez Touch Baru či 120 Hz displej s výrezom pre prednú kameru.

Apple však plánuje urobiť zmeny vo vnútri hardvéru, presnejšie v oblasti procesora, ktorý bude vylepšený. Nečakajte ale žiadne zázraky.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Čipy M1 Pro a M1 Max by mohla vystriedať novšia generácia s označením M2 Pro a M2 Max. Aj v tomto prípade bude vyrábaná za pomoci 5 nm výrobného procesu, pretože modernejší 3 nm postup bude k dispozícii až v začiatkom roka 2023. Počítače by však aj tak mohli byť výkonnejšie a energeticky úspornejšie. To profesionálni používatelia určite ocenia.

Apple už dokončuje testy a pripravuje výrobu 

MacBook Pro 14"
Zdroj: Unsplash / Dlxmedia Hu

Ako uviedol známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg, testovanie vylepšených počítačov prebieha v týchto dňoch a v Apple dolaďujú posledné detaily pre zavedením do výroby. To, kedy začne nový MacBook Pro 14″ a 16″ zbiehať z čínskych výrobných liniek, ale zatiaľ známe nie je. Všetko to závisí od aktuálnej situácie na trhu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Apple má v pláne toto zariadenie predstaviť buď v októbri alebo novembri 2022, pričom jeho uvedenie môže sprevádzať aj predstavenie výkonnejšej verzie Macu mini, iMacu 24″ či viacerých verzií iPadu.

MacBook Pro 14"
Zdroj: Unsplash / Kamil S

Podrobnejšie informácie v súčasnosti nemáme, no akonáhle sa ich dozvieme, dáme vám samozrejme vedieť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -