Dnešný večer patril operačným systémom iOS 15, iPadOS 15, macOS 12 Monterey či watchOS 8. Na WWDC 2021 však bolo predstavených omnoho viac inovácií, medzi ktoré môžeme zaradiť aj vylepšenú službu iCloud+.

Pokiaľ vás zaujíma, na čo bude slúžiť, odpoveď je veľmi jednoduchá. Firma prepojila svoju klasickú službu iCloud s vybranými funkciami zo Súkromia, vďaka čomu bude používanie cloudu ešte bezpečnejšie.

Ako to funguje iCloud+?

Aby sme to upresnili, samotná komunikácia medzi iCloudom a Apple zariadením prebieha prostredníctvom šifrovania dvoch unikátnych relácií. Trik je v tom, že každá z týchto relácií obsahuje trochu iné údaje či dáta a tak môže používateľ pracovať úplne inkognito.

Majitelia iPhonov, iPadov či Macov sa nemusia obávať hackerských útokov alebo iných zneužití svojich osobných údajov. Dokonca ani spoločnosť Apple nebude mať vedomosť o tom, ktorý používateľ si prezerá aký obsah. Pre firmu je zabezpečenie témou číslo jedna a iCloud+ je dôkazom, že to myslí vážne.

No a ak vás zaujíma, koľko si za tento bonus priplatíte, odpoveď vás poteší. Apple ponechalo všetky ceny na rovnakej úrovni tak, ako boli pred tým. Prechod na iCloud+ je teda v podstate bezplatný (hoci za služby musíte naďalej platiť určitý poplatok).

Prečítajte si tiež  iPhone 12 Pro Max prinesie revolučnú novinku pre fotoaparát!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.