V čase, keď na celom svete rastie nesúhlas s ruskou vojenskou operáciou na Ukrajine, bol podľa portálu republicworld hackermi napadnutý mapovací softvér spoločnosti Apple. Narušitelia v ňom premenovali ruské ministerstvo obrany na „Ministry of Fascism“ (ministerstvo fašizmu).

Podľa ruskej štátom kontrolovanej televíznej siete RT stojí za touto zmenou útok hackerov, ktorí ju vykonali v priebehu piatku v aplikácií Apple Maps. Sami sme si to skúsili vyhľadať na iPhone (podľa približnej polohy nie podľa názvu) a môžeme potvrdiť, že tento názov na obrazovke stále svieti. Zatiaľ nie je jasné, kedy Apple chybu napraví.

- Reklama -

Okrem nás to zaznamenali aj viacerí používatelia sociálnej siete Twitter, ktorí zdieľali množstvo fotografií a príspevkov. Pozrieť si ich môžete na konci tohto článku.

Ruská televízia RT uviedla, že zdroj týchto hackerských útokov zatiaľ nie je známy a všetko podlieha vyšetrovaniu. Každopádne je však trochu prekvapivé, že sa niekomu podarilo prelomiť ochranu spoločnosti Apple a na podobný útok si vybral platformu Apple Maps. Kto však vie, možno tu má technologický gigant z Cupertina určité rezervy v oblasti zabezpečenia.

Do pozornosti tiež dávame, že hackeri dnes ráno odstavili aj nabíjacie stanice pre elektromobily neďaleko Ruska a na ich malých displejoch upozornili na inváciu, ktorá sa momentálne odohráva na ukrajinskom území.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJrepublicworld
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.